HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

Ağaçlardaki Çiviler

definecilerin en çok merak ettiği  ağaçlardaki çakılı çiviler ne anlama gelmektedir bu konuyu aydınlığa kavuşturalım.

2 türlü çivi vardır çingene çivisi ve çarmıhın çivisi. çingene çivisi para der çarmıhın çivisi ise mezardır.

Ağaçta birden fazla çivi varsa bu mezar işaretidir çivi sayısı kadar mezar var demektir.   Bu çiviler orta boy şeklindedir bu ağaç mezarların kutsandığı yerdir, Hz. İsa  çarmıha gerildiğinde ellerine çivi çakıldığı  sonrada  göğe kaldırıldığı için  Hristiyanların benzer uygulama eşliğinde bir ölü gömme  yöntemidir.

Tek çivi ise define işareti olarak bilinir  bu son bölge demektir malın yeri bu çividen görünür;  bu çivi ağacın gövdesinde olup demir kazık çakılı gibi görkemli şekildedir ağaç  yaşlanıp  genişledi ise bu çiviyi içine almış  orası kanser olmuştur, yaşlı dut, meşe, ahlat gibi ağaçlarda bulunabilir.  yemiş ağacında çivi aramayın onda olmaz. çingene çivisi olan yerlerde mağara aranabilir, kuyu ve tek tepeler  dikkate alınacak noktalardır,  mağara ise genelde  merdivenle girilir içeride yaşam izleri mevcuttur   çoğunluk duvar aralarında saklı  altınlar bulunur.

Bir başka görüş: çivi dut ağacında ise para kuyudadır,   çevreye bakın mutlaka bir kuyu bulursun  eğer kuyu 2 taneyse bu 2 kuyuda boştur orada birde 3 kuyu  olmalı,   dikkat edin bu kuyu kireç yada kil ile doldurulmuştur paranın saklı olduğu kuyu budur.

Diğer görüş: çivi eşkiya çivisiyse burada  açık mağara aranır bu mağaranın kapısından baktığında karşıda sergen kayalıklar olup bu kayanın  önünde şapka yapan kaya mevcuttur  para bu kayanın ya önünde yada üstündedir.

ağaçta çiviler

Yorumlar

  1. Hanifi diyor ki:

    Su pınar ları da isarwtmidir

  2. Turgay diyor ki:

    Slmlar ben bir odanin icinde kurt kafasi kartal kafasi ve çekiç gördüm her iki hayvan da çekice bakiyor

Yorum Yaz