Akrep Define İşareti

Akrep Define İşareti

Akrep İşareti için şu demek   gerçekten çok zordur, tecrübesi  sıkça edinilmiş bir işaret deyildir, malının  zehirli olduğu hakkındaki  söylentiler  olsada    akrep işaretine ait  çıkarılan defineden zehirlenen olmamıştır. 

Başka Bir Kaynak

İşaret çözümünde yapılan figüranın özelliklerini iyi tespit etmemiz gerekir. Akrebin özelliklerinden biri zehirli ve tehlikeli oluşudur. Bu nedenle bulacağımız definede ya tuzak var ya da gömünün üstüne zehir dökülmüştür. Bu tür kazılarda dikkatli olmak gerekir. Çok zor ve büyük iş gücü ile bulunabilecek definelerdendir. Definesi yakınlarında bulunan gölet, su kuyularının veya yeraltı mahzenlerin içindedir. Eğer akrep mağara içinde ise gömüsü mağaranın en kuytu ve dip yerlerinde olur

Akrep yuvası olabilecek bir taş aranır, bu taşın altında gömü olabilir. Civarda yerin altında bir odacık ta olabilir.
Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. 

Özellikle değirmen, havuz, mağara, kuyu, yeraltı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır. 
Akrep tek başına yapılmışsa hem tehlikeyi hem hazineyi işaret eder.
Çok sık rastlanmayan bir figür olup erken 
hrıstıyanlık sembollerindendir. Erken yaşta ölen birinin mezar taşında da bulunabilir.

Başka Bir Kaynak Daha

Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. Özellik değirmen,havuz,mağara,kuyu,yer altı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır.

Scorpion_palette2scorpion2

Post Written by

4 Cevap

 1. mehmet diyor ki:

  mrb
  sarı beyaz karısımı büyük bir kaya var ve bu kaya parça parça sanki daha önceden yapıstırılmış gibi kopuyo.ve her parçanın altından akrep çıkıyor. canlı gibi duruyolar ama hiç bir şekilde hareket etmiyolarlar..?? bunun manasını bilen varsa yardımcı olabilirmi?

 2. MendereS diyor ki:

  mehmet arkadaşımızın konusu forum sayfamızda işlenmektedir. saygılar.

 3. Şerafettin GÖLGE diyor ki:

  İŞARETİ GÖRMEDEN YORUM YAPMAK DOĞRU OLMAZ KANISINDAYIM.

 4. epy diyor ki:

  akrep çizimleri genellikle mağara ağızlarında tapalanmış taşın girişinin hemen üstünde çok küçük bir çizim olarak görülür.dikkatli bakılmadığı taktirde çizim küçük olduğu için gözden kaçabilir.boğumlu kuyruk ve ön iki ayak size mutlak yönü gösterir. akrep çizimleri kesin hazinedir en garanti işarettir..bu çizimlerin çoğu kabartmadır.kuyruk kıvrık ise kıvrılan kuyruğun içinde küçük bir kabartma noktalama bulunur.çok yakınındaki2.noktalama size cm cinsinden ölçüyü verir.aranılan metea mağaranın derin ve dip en kuytu köşesindedir. buluntular ağırlıklı o uygarlığa ait ogün için kullanılan paralar olur.beraberinde tehlike vardır.mağara içi incelemelerde ve buluntularda mutlaka eldiven kullanın.

Cevap Yaz