Akrep Define İşareti

Akrep Define İşareti

Akrep İşareti için şu demek   gerçekten çok zordur, tecrübesi  sıkça edinilmiş bir işaret deyildir, malının  zehirli olduğu hakkındaki  söylentiler  olsada    akrep işaretine ait  çıkarılan defineden zehirlenen olmamıştır. 

Başka Bir Kaynak

İşaret çözümünde yapılan figüranın özelliklerini iyi tespit etmemiz gerekir. Akrebin özelliklerinden biri zehirli ve tehlikeli oluşudur. Bu nedenle bulacağımız definede ya tuzak var ya da gömünün üstüne zehir dökülmüştür. Bu tür kazılarda dikkatli olmak gerekir. Çok zor ve büyük iş gücü ile bulunabilecek definelerdendir. Definesi yakınlarında bulunan gölet, su kuyularının veya yeraltı mahzenlerin içindedir. Eğer akrep mağara içinde ise gömüsü mağaranın en kuytu ve dip yerlerinde olur

Akrep yuvası olabilecek bir taş aranır, bu taşın altında gömü olabilir. Civarda yerin altında bir odacık ta olabilir.
Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. 

Özellikle değirmen, havuz, mağara, kuyu, yeraltı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır. 
Akrep tek başına yapılmışsa hem tehlikeyi hem hazineyi işaret eder.
Çok sık rastlanmayan bir figür olup erken 
hrıstıyanlık sembollerindendir. Erken yaşta ölen birinin mezar taşında da bulunabilir.

Başka Bir Kaynak Daha

Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. Özellik değirmen,havuz,mağara,kuyu,yer altı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır.

Scorpion_palette2scorpion2

Post Written by

Cevap Yok

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.