HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

Balina veya Balina yavrusu

Balina büyük para demektir üzeri  oturak taşına benziyorsa otur ve karşına bak para oradadır.  balinanın burnu sola doğru eğik ise para 2 yerde demektir,  biri sağ gözün baktığı yerde diğeri burun istikametindedir,  eğer burun sağa eğikse 1. para sol gözün baktığı yerdedir yani tam tersi.

Diğer:  Balina ana kaya gibi ihtişamlı şekilde yapılmışsa burası para yeridir balinanın altına yanına yönüne bakın biyerde  kapak olması lazım  çektiğin zaman el dirseğe kadar girer parayı alırsın.

Balina veya Balina yavrusu: Nadiren define işareti olarak kullanılır. Tek başına yapılmış baline işareti gömüyü simgelemektedir. Bu işarette dikkat edilecek püf nokta, balinanın kuyruğunun yukarıya kıvrımlı olup olmadığıdır. Kuyruğunun kıvrımı yön vermekte olup yakınında horasan sıva ile doğal görünüm verilmiş yerleri kontrol etmenizi ısrarla önermekteyiz. Balina işareti farklı figürlerle beraber yapılmış ise antik yunan mitolojisine göre Poseidon (Okyanusların Tanrısı, Deniz Tanrılarının Tanrısı) anlamını taşımaktadır. Aynı şekilde yavrusu ise,Naiads,Naiades (Tatlı su perileri (göller, nehirler, kaynaklar ve çeşmeler) anlamını taşır. Uygarlık sembolü olup, defineyi değil hazineyi simgelemektedir. Sit alanı içine alınacak bölgeleri kapsar. Buradan uzak durunuz ve mümkünse müzeye bilgi vermenizi öneriyoruz.

56136524 DSC_05711Whale_stone1106

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz