HOŞGELDİNİZ 03 Aralık 2016

Balta Define İşareti

Aile mezarıdır  genelde kaya mezar olur  eşlerle birlikte çocuklarında mezarlarını bulmak mümkündür.

Balta: Eşkiya ve ermenilerinde kullandığı az rastlanır işaretlerdendir. Balta işaretinde dikkat edilmesi gereken baltanın ucunun arka tarafının yapılıp yapılmadığıdır. Eğer arka uç yapılmış ise iki uç karşılaştırılmalı ve farklı olan yönde eski tarihi ağaçlara dikkat edilmesini öneriyoruz.  Tamalayan işaret büyük olasılıkla ağaç olacaktır.

Ağaçların olmadığı yerde matematik hesabı da kullanabiliriz. Baltanın boyu ölçülerek yön veren istikamette metreye çevrilerek, sayının katlarını kullanarak arazinin konumu dikkatlice incelenmelidir.

Bunun haricinde balta işaretleri insan veya farklı figürlerle birlikte kullanılmış ise, yine yunan mitolojisine göre (Centaur’ları) bedenlerinin üst kısmı insan, alt bölümü at şeklinde olan yaratıkları ifade edebilmektedir. Sit alanı içine girecek uygarlıklara ait bölge olabilir. Bölgeyi müzeye bildirmeniz defineci olarak doğru bir davranış olacaktır.  2 ağzı olan çift balta  asker mezarıdır   üst düzey askere ait   mezar.   genelde nekropollere  yakın olup   hafif  yükseklik olan yerlerde aranır.

baltadefine balta işareti (1)balta işareti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz