HOŞGELDİNİZ 03 Aralık 2016

Binek Taşı Define İşareti Anlamı

Binek taşı, oturak taşı ve koltuk taşı bu 3 işaret  anlamdaş işaretlerdir hepsi otur ve karşına bak anlamına gelir,  aralarındaki fark koltuk taşı bazen mezarı verir  oturak taşıda aynı şekilde mezar işareti olarak yapıldığını gördük fakat binek taşı mezarla alakalı değil düpe düz define işaretidir. oturduğunda tam karşınla birlikte  sağ ve sol çaprazlarına dikkat et tüm vücudunu  sabit tut sadece başını rahat oynatacak şekilde sağa sola bak  bu şekilde definenin yerini görüyor olmaz lazım mesafe olarak 30 dan tut 90 metreye kadar çıkabilir.

Diğer görüş: 3. ve son nokta işaretidir  eğer işaretiyle aynıdır  bir çoğunun parası eşkiya parasıdır, ön tarafa bak bakalım atların konakladığı  düzlük nerede  buralara iyi bak eşkiya parasını alırsın.

Diğer görüş: oturak taşı yolculuk demektir bindim ve gidiyorum burada birde patika yol var o yolu takip et para yol kıvrımın dadır.

Binek taşı: Binek taşının genel anlamı, taşa otur karşına bak ve ikinci işareti aramalısın olarak bilinmektedir. Yaptığımız araştırmalara göre, binek taşı zirve bir noktada yapılmış ise, işaretin yapılmış olduğu zirve tepeden daha yüksek zirve tepede araştırma sürdürülmelidir. Bilinen eşkiya işaretlerindendir. Eğer binek taşı işareti, engebeli bir arazide yapılmış ise, kesinlikle cihaz yardımı almalısınız. Doğal görünen etraftaki kayaların altında gömü saklanmış olabilir. İşaretin etrafıda kontrol edilmeli ve binek taşı işaretinin yakınlarında düz bir taş varsa gömü bu taşın altındada olabilir.

binek taşı define define işareti binek taşı

 

Yorumlar

  1. şimşek diyor ki:

    Bimek taşının önkısmındaki on ayakın nokta var ne anlama geliyor başka biryerde kaz ayağı var ve baskayerde hac işareti birde yedi odalı harita cizili onungibi birçok işaret var

  2. omer diyor ki:

    Binek tasi var ama sağ belinde 3 tane oyma var anlamı ndir

Yorum Yaz