HOŞGELDİNİZ 05 Aralık 2016

Kalem pil yardımıyla boşluk bulma yöntemleri.

Gerekli olan malzemeler:

kalem pil ve bir çift define arama çubuğu ve bakır tel.
Gerekli malzemeleri bir araya getirdikten sonra, pili sağ elimizin içine almalıyız, pilin artı ucu sağ elinizde tuttuğunuz define çubuğuna temas etmeli. (artı yön elektrik devresi olan taraftır) Pilin eksi ucu da avucunuzun tabanına oturmuş olmalı, bu şekilde elektrik akımını oluşturmuş oluruz, sol parmağınıza bakır tel geçirin (işaret parmağı olmak şartıyla). Telin bir ucuna toprağa temas etmesi gereklidir. size göre kolay olan bir yöntemle telin ucunu toprağa değer şekilde ayarların. burada yapmanız gereken vücudunuzu topraklama’dır. Bu şekilde ayarlamaları gerçekleştirdikten  sonra define arama işlemlerine başlayabilirsiniz. Avucunuzun içindeki mevcut pili ters çevirerek boşluk arayabilirsiniz. Yani pilin artı ucu avucunuzun içine eksi ucu’da çubuğa temas eder şekilde ayarlamalısınız. bu şekilde boşluk bulma ihtimaliniz dahada artar.

Define Arama Çubuğu

Define Arama Çubuğu

Yorumlar

 1. Ecevit ozalp diyor ki:

  Define isaretleri konusunda bilgi veririmisiniz

 2. karnik diyor ki:

  Hassiktir nerden aklina geliyor böyle sacma yazilar . Inan ahmaklar kesin vardir yinede. birde ben söyleyim bosluk bulmayla ilgili.iki eline orta pili al götünü araziye dön götün götün yürü nerde osurugun gelirse orayi kaz.

  1. Mert diyor ki:

   Sen olemi yapiyon

 3. hobobate diyor ki:

  Slm ucuz mezar buldum isareti cikti boş mezari kolayca actim ama ikisi irice büyük horasan tasla orulu kapagi magra girisi gibi tasla kapali topraga yapilmis bu mezar nasıl acilacak ivedi sekilde ulaş lutfen mailden

Yorum Yaz