HOŞGELDİNİZ 02 Aralık 2016

Çarık ve Ayakkabı

Yeni bilgiler: Çarığın ayak izinden  farkı gömüsü yüksekte olmasıdır,  çarık seviyesinden daha yukarı tepe yerlerde araştırma yapman gerektiğini anlatır, çarık ucu yukarı bakar şekilde ise bu paranın  öndeki tek tepede olduğunu anlatır çarık çift ise bu para ikiye bölünmüş her 2 tepede  dolu demektir.

Çarık veya Ayakkabı: Ayak ucunun baktığı yönde 10 metre kare kadar bir alan içinde ikinci bir işaret daha bulun. eğer yoksa çarığın bulunduğu kayanın altına doğru araştırmanızı sürdürmelisiniz. Çarık işareti tepelik bir alanda ise, baktığı yöndeki zirve noktalarda yığma olup olmadığına bakmalısınız. Çarık veya ayakkabı işaretinin yapıldığı yerin çok yakınlarında, toprak seviyesi altında kapatılmış mağaralarda olduğu belirlenmiştir.

Diğer görüş: Ayak işaretinin bir benzeridir genelde yön verir ayak izinden farkı mezara işaret etmez genelde yüklü miktarda meblağdan bahseder.

carik çift çarık

Yorumlar

 1. Doğan diyor ki:

  Mrb ustalar bende bir işaret var yaklaşık olarak 50/50 bir taş insan gücüyle kaldırılması imkansız gibi kaya bir diz kadardır üstünde oyma ayak izi var ama parmak yok mesala corap giyelim o şekil topuk kısmında 1/2 cm lik bir delik kayanın yan yüzünende ise bir (V) harfi var 10 metre kuzeyinde ise bir dere dere ikiye bölünüyor.
  İşaretin oldugu arazi taşlık. Cevap veren olursa sevinirim saygılar….

 2. Ibrahim diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar parmaksız bir ayak izi ne rasladim lakin bu biraz da sanki ayak kabi ile basilmis gibi 10 adim kadar ilerisinde gene bi tasin uzerine carpi isareti yapılmış biraz ilerisine tekrar ayak kabi ile basilmis gibi iz yapılmış bulunduğu yer dagin tepe kısmı ve işaretler biraz dikey konumda bulunan taş üzerinde bilginize ihtiyacım var acaba ne anlama gelmektedir bu taşlar RICA ETSEM YARDIM EDERMISINIZ

  1. Emrullah diyor ki:

   Kardeş aynisini bende buldum tepe yani yüksek yerlerde ara saglam mal işareti

Yorum Yaz