HOŞGELDİNİZ 05 Aralık 2016

Çiçek – Gül – Papatya İşareti

Bayan mezarını simgeler yüklü miktarda zihniyet eşyası bulunmaktadır mezar ayrı eşyalar ayrı odada olur  mezar bulununca yanda birde  eşya odası vardır mezar boş çıktı diye çekip gitmeyin  özellikle kafa tarafında birde oda  bulacaksınız… Çiçek güneşe bakar vaziyette ise mezar güneş tarafındadır daha çok düz toprakta oda mezarı bulursunuz  mezar roma dönemi mezardır  bu genelde  ülkenin batı tarafında bulunan işarettir  bu anlatım ülkenin  doğu tarafındaki ermeni çiçekleri ile karıştırılmamalıdır.

Diğer görüşler: Çiçek işaretlerinin bulunduğu bölgede eski mezarlık alanı aramalısınız. Mezarlık alanda farklı olan bir mezar olmalı. Bu mezar üstün-dede çiçeği anımsatan işaretler olabilir. Bulduğunuz takdirde doğru hedef üstünde olduğunuzu göreceksiniz. Bilinen gömü işaretlerindendir.Ülkemizde genellikle Ermenilerin bıraktığı işaretlerdendir. Çiçek işaretinde yapraklarından birisi eksik yapılmış ise, eksik yaprağının istikametinde araştırmaya devam etmeli, eksik yaprağın yapıldığı kaya altında veya civarında araştırmanızı sürdürmelisiniz.
Başka bir görüş; Kadın zihniyet eşyasını simgeler, kadın mezarı yanında ayrı bir odanın zihniyet eşyasıyla dolu olduğunu anlatır. farklı düşünceleri dile getirebilen, güzel konuşan, em-pati kuran narin bayanlara hitaben yapılan işarettir. çok değerli mezardır, mezar içi boşsa umutsuzluğa kapılmayın baş ucunda oda dolu eşyadır.

Başka bir görüş: çiçek işaretleri geç roma döneminde sıkça kullanılmış, genelde bayan mezarlarına işarettir mezarları oda şeklinde olur fazla derin değildir

çiçek define işareti çiçeklerde define ermeni çiçeği

Yorumlar

  1. sondor diyor ki:

    Kabartmali motifli ortasi cicek obur tarafta terazi kulplu cicek gordum ne anlama gelir

Yorum Yaz