>

Çıplak Kadın Define İşareti

Definecilikte Çıplak kadın işareti: Karışık çizilmiş yada kabartma resim yada figür topluluğu içinde çıplak kadın varsa kraliçe veya prenses mezarıdır. kabartma mermerdeki çiplak kadın ekserıyetle yanında ıkıncı bı figür  taşır. bu, beline sarılmış yada omuzundan sarkan bir yılan olabilir bu taktirde  hem mezar hemde çok önemli bir hazineyi işaret etmektedir. elinde meşale tutan kadın resminin yanında ikinci  işaretler gerekir.bu bir dehlizin,mağaranın yada buyuk odaların işaretidir. çift meşale iki  ayrı yerdeki hazine olduğu gibi  hem para hem mücevher zihniyet  eşyası demektir. ancak meşaleli kadın yön arar emaneti olduğu yerde aramamak lazımdır kadın figüründe önemli olan iki  husus vardır:

1.Kadının bakış istikameti;  2.Kadının eli veya elleridir kadının el yapısını sağlıklı incelemek malı almamızda  önemli rol oynar. .

Hamile kadın: Bazı kesimler  hamile kadının karnında  altın olduğunu düşünerek kadının karnını kırar,   bunu  cahil defineciler yapar siz  siz olun  böyle bir hata yapmayın,  kadının baktığı  yer  çok önemlidir  direk  gömüye baktığı olduğu  gibi  size 2. işaretide  gösterebilir,   kadın gömüleri   normalden çok fazla olup  bir insanın  7 sülalesine yetecek kadar  altınları vardır,   özellikle kilise  çevresinde bulunan kadın figürleri   kayaya resim şeklinde  tasarlanmıştır  buradaki kadının  elinde bulunan  asa ve  gözleri bize  emanetin yerini  söyler,  kadın kucağında çocuk varsa bu hamama gider  vaziyeti anlatır   buradaki kadının  arka ayağı  yüklü miktarda hazineyi gösterir şekilde   şifrelenmiştir. 

Başka Bir Görüş; kadın figürleri ister çıplak ister kabartma ister oyma isterse resim olsun hiç fark etmez. öncelik kadının baktığı yöndür. varsa elleri,, yada elinde tuttuğu asa, hac, kitap onlara dikkat edilir. bölgede çocuk resmi olma ihtimali mutlaka vardır. kadın çocuğa dönüktür ama gözleri başka yere bakar.

Kadın Figürleri. paylaşım amaçlıdır. lütfen kopyalamayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir