Çıplak Kadın Define İşareti

 
 
Definecilikte Çıplak kadın işareti:

Karişik çizilmiş yada kabartma resim yada figür toplulugu ıcınde ciplak kadın varsa kralice veya prenses mezadır.kabartma mermerdeki çiplak kadın ekserıyetle yanında ıkıncı bı fıgur tasır.bu,beline sarılmıs yada omuzundan sarkan bır yılan olabılır bu taktırde hem mezar hemde cok onemlı bır hazıneyı ısaret etmektedır.elinde meşale tutan kadın resmının yanında ıkıncıl ısaretler gerekir.bu bır dehlizin,magaranın yada buyuk odaların ısaretedır.cıft meşale ıkı ayrı yerdeki hazıne oldugu gıbı hem para hem mücevher zihnet esyası demektır.ancak mesaleli kadın yön arar emanetı oldugu yerde aramamak lazımdır kadın fıgüründe onemlı olan ıkı husus vardır:

1.Kadının bakiş istıkametı

2.Kadının eli veya elleridir kadının el yapısını saglıklı ıncelemek,mali alabılmek ıcın yeterlıdır.

 
Hamile kadın:Kımı kendını bılmez kısıler gebe kadının karnında bırsey var dıe kırarlar bu kesınlıkle yanlıstır en cahil kişi bıle yapılan bır seklın ıcıne para koymaz bu neticede bir eserdır zarar verılmez kadının baktıgı yön ıstıkamet önemlidir. bellı bır mesafede karnındakı cocuk buyuklugunde ve yasamı boyu yetecek bır emanet var demektır. cevreyı ıyı bılmek ve gormek gerekır.işaret cok ıyı ıncelenmeli cevresındeki mesafe yon verıcı ısaretler ıncelenerek mesafe ölçümü yapılmalıdır.
 
Başka Bir Görüş
 

kadın figürleri ister çıplak ister kabatma ister oyma isterse resim olsun hiç farketmez. öncelik kadının baktığı yöndür. varsa elleri,, yada elinde tuttuğu asa, hac, kitap onlara dikkat edilir. bölgede çocuk resmi olma ihtimali mutlaka vardır. kadın çocuğa dönüktür ama gözleri başka yere bakar.

Kadın Figürleri. paylaşım amaçlıdır. lütfen kopyalamayın.

 

 

Post Written by

Cevap Yok

Cevap Yaz