HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

Define Dedektör Fiyatları

Defineci arkadaşların dedektör seçiminde kararsız kaldıkları gibi  fiyatların oynak olması  dedektör sahibi olmak isteyen definecileri şaşırttığını görüyoruz; şimdi biz gerekli araştırmaları nasıl yapacağını anlatan makalemize başlayalım.

Aynı marka farklı fiyat; İnternet sayfalarında dolaşan aynı marka, model dedektör  bayi satış ile fabrika satış fiyatları arasında değişiklikler var bu  nedir ? Bir firma bayilere  verdiği  fiyatın altında müşteriye satış yapamaz; bu  ticaret ahlakına aykırıdır;  örnek dedektör satış fiyatı 1000 TL ise  bayi bunu 750 TL ye almıştır  firma bu ürünü 750 TL ye müşteriye satamaz,  bayi isterse  ben bu ürünü aldığım fiyata satarım deyip  aldığı şekilde 750 TL ye satar  ama üretici firma  satamaz, eğer satarsa bayileri zarara uğratmış olup  bayilere verdiği zararı karşılamak zorunda kalabilir.

Başka bir bayi ise ödemesi vardır   acil para  gereklidir  750 TL ye aldığı ürünü 1000 TL ye değilde 850 tl ye satabilir bunları çok sık görüyoruz, Şöylede oluyor  bakın buda önemli; her bayi bu ürünü 1000 TL ye satarken  firma bayileri zarara uğratmayacak şekilde  ufak bi kampanya yaparak ürünü 900 TL ye satabilir.  Demek ki aynı marka model dedektör  satış noktaları arasında %25 e varan fiyat farkı olabiliyor; peki   ne yapmalıyız  ürün sayfalarını didik didik  etmeden  balıklama dedektör almamalıyız. tabi bunları gerçek firma ve gerçek ana bayiler arasındaki ilişkilere dayanarak yazdım  bunun dışında  kalbur altında  üretilip  yarı fiyatına satışa çıkanlarda var  onlar baş ağrısıdır onlara hiç girmeyin. Gerçek firma, gerçek bayi,  fatura, garanti belgesi,  servis   bunlara  dikkat edin, özellikle servis garantisi ne durumda  servise gönderdiğimiz  makine kaç günde geri döner  hangi arızalar servis garantisini kapsar bunların hepsi önemlidir.   ucuz fiyatlara kanıp  3 gün sonra arıza sonrada olup olmadığı belli bile olmayan servisle uğraşmak kolay iş değildir.

Pazarlık: Özellikle pulse dedektör dediğimiz derin arama dedektör fiyat ortalamaları 5.000 den 50.000 TL ye kadar gider.  bu tür dedektör alacak arkadaşlar ciddi pazarlık yapmadan;  farklı bayilerle irtibat kurup   son fiyatlar belirlenmeden ürünü direk almasın, her bayinin iskontosu aynı olmadığı gibi  bayilerin kendine göre ödeme planları ürün fiyatlarını aşağı çekmelerine neden olabilir ve buna benzer sebepler,  kısacası ciddi pazarlık  vereceğiniz para miktarını fark edilir derecede değiştirebilir.

Kaliteli ürün uygun fiyat; Kaliteli ürünü uygun fiyata bulunabilir mi  eminim bu en çok merak edilen konu.  maalesef kaliteli ürünü uygun fiyata bulmak kolay iş değil  ne hikmetse makro dedektörün ürettiği makro racer  valf dedektörü hem kalite hemde  uygun fiyat  olarak  ilk defa karşımıza çıktı, makro dedektör deneyimli kadrosu ve diğer üst düzey  firmalarla gerçekleştirdiği işbirliğinden elde ettiği tecrübesiyle ve AR-GE departmanına kurduğu  teknolojik alt yapı  sayesinde ilk defa kaliteyi uygun fiyata pazara sundu ”ne mutlu”  bu performansı diğer firmalardan da bekleriz.  bunun dışında gerçek olan şudur kalite ucuza satılmaz…

Fiyatlara nasıl inanacağız: İnternet sayfalarında  bir yığın dedektör markaları ve  çeşit çeşit fiyatlar var peki biz defineciler bu fiyatların gerçek yada kandırmaca olduğunu nasıl ayırt etmeliyiz   en kolay yöntemleri nelerdir şimdi  bu noktaya değinelim.  Bir firma ürünlerini belirli testlerden geçirmiş’mi, revizyonları yapılmış’mı, sertifika, kalite belgeli, ürünlerinde kullanılmakta olduğunu ve kullanacağını malzeme kalitesini taahhüt ediyor’mu, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında bayileri var’mı,  işte bunlar önemli konulardır   bu yazdıklarıma okey diyen  firmanın verdiği fiyat doğrudur, mesela adam diyorki biz ihtiyaçlara uygun dedektör üretiyoruz peki nerede üretiyorsun  köşedeki dükkanda; yarı fiyatına aldığı yan sanayi parçaları dükkanda topluyor; kişiye özel üretim deyip aynı fiyata satması  ihtiyaçlara özel üretim’mi oluyor ? garantisi varmı dediğinizde  korkmayın ben buradayım  malın garantisi benim gibi söylemlerle yolunu bulanlar var  dikkatli olun bunlara tosmayın. internet öyle bir şeydir’ki  köşedeki dükkanda toplama malı sanki aselsan da üretmiş gibi  görsellik ekleyerek satışa çıkarır aynen dikkat.

Ben şimdi sizlere fiyat sıkıntısı yaşamayın diye en garanti internet satış sitesinin adresini vereceğim; yerli ve yabancı olmak üzere tüm marka ve modellerin  fiyatlarına kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu adresten gönül rahatlığıyla alış veriş yapabilir dilerseniz fiyatlara göz atmak içinde kullanabilirsiniz.  http://www.definededektorleri.gen.tr/

Diğer kaynaklarda bunlar ilerleyen zamanda başka sağlam kaynak buldukça eklerim.

 Nokta Mühendislik – Depar dedektör –  Makro dedektör 

dedektör fiyatları

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.