Define İşaretleri Çizgiler

Define İşaretleri Çizgiler

Definecilikte çizgiler bizi en çok şaşırtan yön ve mesafe verici işaretlerdir. Düz çizgiler ile dikey çizgilerin anlamları farklıdır. çift, dalgalı, karışık bunların her birinin bir anlatım, dili vardır. Definecilikte çizgiler neler ifade ediyor merak ediyorsanız buyurun okuyun.

İlk olarak düz çizgiden bahsedelim, Düz işlenmiş bir çizgi bize istikamet verir, bu bazen gidilecek mesafenin ne kadar olduğunu’da anlatabilir. örnek olarak çizgi boyu ölçülür 1 cm si 1 adım (70 cm) olarak hesaplanıp çizgi boyuna devam edilir.

Bir veya daha fazla dalgalı çizgiler su yönünde araştırma yapmamıza olanak verir, bu en çok dere yataklarına yakın bölgelerde olur.

Yatay iki çizgi ve ortasında dikey çizgiler ve çizgilerin içinde küçük daire işareti mağara girişinin habercisidir.bu bölgede mağara aramalıyız.

Dikey iki çizgi ve ortasında yatay çizgiler varsa ve çizgilerin içinde bir daire işareti mevcutsa buda tuzaklı bir mağara girişinin habercisidir. dikkatli olunması gereken işarettir.

Yatay iki çizgi ve 4 dikey çizgilerin dışında küçük daire işlemi var ise bu bize çevrede ağzı tıpalanmış bir mağaranın bulunduğunu haber eder. dikkatli bir araştırma ile tıpanın yapay olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Dört dikey ve bir yatay çizgi define içeren bir mezarın işaretidir. bölgede birden çok mezar ve mezar odası olma ihtimali yüksektir.

Üç dikey birde yatay çizgi varsa, hilal işareti ile birlikte bu tuzak ve zehir içeren mağaranın habercisidir. dikkatli bir çalışma gerektiren noktadır.

Post Written by

3 Cevap

 1. salim diyor ki:

  9 işareti var ve kuyruğunun bittiği yerde dikine Tharfi olacak şekilde bir çizgi geçiyo anlamı nedir acaba

 2. Bulamadım:( diyor ki:

  Zikzaklı yol gibi 4 virajlı 1cm derinlikte oyulmuş
  Viraj kesimlerinde yuvarlak oyuk var parmak ucu gircek
  Şekilde işaretin toplam uzunlugu bir buçuk metre kadar
  Dere yakınında bi bombe taş üzerine yapılmış
  Anlamı nedir bilen üstat lar yardımcı olursanız
  Sevinirim ….sanki haritayı anımsatıyor bana

 3. ceramics diyor ki:

  merhabalar öncelikle paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim, bilginize sunacağım konu şu: 85 cm lik bir çizgi ( sol tarafı sağa göre 30 derecelik bir açıda) 16 cm üstünde ise bu çizgiye paralel 23 cm lik 3 çizgi çizgi aralarında boşluklar eşit alttaki çizgiyle aynı hizada başlayıp aynı hizada bitiyor, yardımcı olurmusunuz?

Cevap Yaz