HOŞGELDİNİZ 03 Aralık 2016

Define Tuzak İşaretleri

Define tuzakları tılsım kadar yaygın olmasada   göz ardı edilebilecek bir tehlike değildir, Çalışma alanları  oda, dehliz  ve benzer türden  ise  tuzaklara karşı önlemimizi almalıyız aksi taktirde  Allah korusun  göçük yada alttaki boşluğa düşme gibi hiç ummadığınız anda başınıza iş gelir.

Tuzak olduğunu belirten işaretler.

Kazı alanında tuzak varmı yokmu diye anlamamız için önce burayı kazmamıza neden olan işaretleri iyi etüt etmeliyiz çünkü bu işaretler arasında tuzağı belirten işaretler vardır. Bunların en başında halka gelir  halka derken bu O harfi ile karıştırılmamalıdır  çember gibi durur  anlayamazsanız bir bilene danışmanız daha hayırlıdır.

Diğeri ise kalp işareti buda tuzak olduğunu belirten işarettir  yalnız kalp içinde  ufak çizgiler olması gereklidir sade kalplerde kesin var dememiz doğru olmaz.

Şimşek işaretide  ciddi tuzak işaretlerindendir bu tuzak genelde dehlizlerde ortaya çıkar; dönen merdiven yada çalışan oklar gibi hiç fark edemediğiniz anda size ciddi zararlar verebilir hatta ölümle sonuçlananlar bile vardır.

Nadirde olsa üçgenlerde tuzak görülebilir  tabi bu tümülüs türünden mezar işareti olmalı  normalde üçgen çoktur   her gördüğümüz üçgeni tuzakla ilişkilendirmek hata olur.

Akreplerde bizim önemli tuzak işaretlerimizdendir bu tuzak diğerlerinden farklı olarak her hangi bir fiziki etkisi olmayan sadece malın üzeride dökülen zehirle  ön plana çıkar, bir defineci malı altınları gördüğünde aha buldum diye hemen avuçlarsa hata eder bu hata ölümle sonuçlanabilir.

Merdivenlerde tehlikeli olabilir özellikle dehlizlerde aşağı doğru inen 7 basamaklı merdiven varsa 3 yada 4. basamağı tuzaklıdır  bastığınızda merdiven döner  ve kaval kemiğinizi kırarsınız.

Burada şunuda belirtelim tılsım işareti ayrıdır tuzak ayrı her ikiside altınları korumak için yapılmıştır ama koruma mantıkları farklıdır ve ayrıca her tuzağın kesin işareti vardır diye bir kaide yoktur, hiç işaret yoktur ama tuzakla karşılaşabilirsiniz, bu en çok kum tuzağı ve  altı kazıldığında devrilecek türden kayalar bunların hepsi önemlidir. defineciler içinde önemli olması gereken konu önce can güvenliği sonra hobi aman dikkatli olun.

halka

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz