>

Değirmen taşı Define İşareti

değirmen taşı Değirmen taşının yanında eski yapı varsa  bu yapıdaki  taşlar önemlidir, taşlar oyularak   içi doldurulup  tekrar kapatılabilir.   ayrıca değirmen taşı olan yerde  mutlaka değirmen vardır  buradaki  kaynak su pınar   çeşme  mutlaka incelenmelidir, değirmenler  hedef teşkil ettiği için  bazı  kayıtlarda   (Define Haritaları)  adı geçer  bunlarada dikkat edilmelidir.
Başka bir kaynak: Değirmen taşı: Taşın altı araştırılır,değirmen taşının ortasında ki deliğin uzunluğu ölçülür. Çıkan santim metre olarak hesaplanmış olabilir. Kazıya değirmen taşının bulunduğu yerden başlanmalıdır.Toprağın durumu size yön verecektir. Gömüyü simgeleyen değirmen taşları, toprak altında olup son nokta işarettir. Değirmen taşının olduğu yeri gösteren tamamlayıcı işareti çözmek bunun için çok önemlidir. Toprak üstünde olan değirmen taşları gömüyü ifade etmemektedir.
  Yeni bilgi: Değirmen taşı çevresinde murç şekli oymalar varsa güney tarafından malı alınır:  güneye doğru biraz sırta çıkmanız gerekli en fazla 70 metre ilerledikten sonra  meblanın yerine ulaşırsınız bu alanda dedektör ile  çalışırsanız tam yer tespit edebilirsiniz.
Define İşareti – Değirmen taşı işareti resimleri
değirmen taşı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir