Delikli Taş Define İşareti

Delikli Taş Define İşareti


Delikli taş
Delikli taşlar bazen define bazende mezar anlamı taşır,  büyük kayaya yapılan delikler ile küçük taşlara yapılan delikler ile birbirine karıştırılmamalıdır,  büyük kayaya yapılan  delikler  özellikle ermeni  mezarlık alanlarında görülür,  büyük delikten baktığınızda dikili taş  vardır  hemen önü mezardır.  küçük  ve özellikle işlenmiş kayalara yapılan delikler    mear deyil  çoğunlukla  define işaretidir. bulunduğunuz  bölgeden aşağı doğru inilmesi  gereken mesafeden bahseder.  deliğin hangi  tarafından bakmanız  gerektiğini  bu şekilde anlayabiliriz.

Yine delikli taş:    hakim tepede olur,   delikli taş  dikdörtgense   mutlaka eşkiya işaretidir,  deliğe baktığınızda aşağı  taraftaki sergen kayalıklar önemli  noktalardır, sergen kayalıklar yoksa  yine     bölgeye  göre  belirgin  taşlar  vardır orada 2. işaret  aranmalıdır.

Başka bir görüş: delikli taş  eşkiyalar tarafından kullanılmış işaretlerdir,  bulduğunuz delikli taş  eşkiya işaretiyse  yakınlarda mutlaka    civcivli  tavuk  vardır, bölge eşkiya biölgesidir.

men-an-tol

 

Post Written by

8 Cevap

 1. Altan diyor ki:

  Sayın defineden anlayan değerli abiler;
  Benim elimde şu an için resim yok ama size bir kaç soru sormak istiyorum,Bana bunları yorumlarsanız çok sevinirim.
  1) Kayada Tabanca işareti önünde 3 tane patlamış mermi var
  2) Mağaranın içinde demir kazık çakılı?
  3) Kayada 3 tane yumurta şeklinde oyuk var,
  4) Mağaranın girişinde kayanın üzerinde 3 yapraklı lale resmi var.
  Bana bunların lütfen yorumlatyon

  • cemali diyor ki:

   şimdi babacan tabanca ve 3 patlamış mermi işareti define deil eskiden ölmüş yada şehit düşmüş askerlerin zinet eşyaları ile gömüldüğü yerdir. demir kazık ise askerlere kazık çakılarak voyvoda misali öldürüldüğünün işaretidir.3 yumurta oyuğu ise askerin aile birey sayısıdır ve onların istanbul 3 telli veya lalelide ikamet ettiğinin ıspatıdır.

   • ALİ diyor ki:

    geçen arazide gezerken büyük bir kaya yığını gördüm üzerinde keser sapı kalınlığında 5 tane delik vardı ve yan tarafında kayanın geyik resmi vardı neden dir buresim ve delikler …arkadaş çok eskiden burda medeniyetler yaşamış dedi ..

 2. Raky diyor ki:

  Tabanca boş kovan varsa daha önce define bulunmuş geçmiş olsun

 3. Raky diyor ki:

  Sayın define ci arkadaşlar Yarım yılan işareti buldum kuyruk kısmı yorumlarınızı bekliyorum

 4. Raky diyor ki:

  Bir taşta 3 tane parmak deliği var bu ne anlama geliyor yorum larınızı bekliyorum

 5. Buldum diyor ki:

  Sayin abilerim benim bulunduğum yerde bir cok işaret var 1. Üstünde büyük delik taş kare tam güney yönünde mağara şeklinde delik var 2. Buyuk kocaman bi kayada 3 tane delik sıralı büyük ten kücüge dogru gidiyo daha bir sürü işafet var bana yardımcı olacak birisi varsa 050

 6. Erok diyor ki:

  Abiler bir işaret üzerine kazı yaptık içinden kuru kafa falan çıktı bir büyük bir onun içinden de bir küp sonra onunda içinden delikli yuvarlak silindir şeklinde taş çıktı. Bu nedir acaba

Cevap Yaz