HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

En İyi Define Dedektörü 2016

Her Dönem onlarca  yeni ürün piyasaya çıkıyor ancak bazı markalar var-ki yıllar geçse-de liderliğini kimseye kaptırmıyor.  Şimdi biz sizlere gerçek ar-ge çalışmaları,  kaliteli imalat  ve uygun fiyatı bir arada sağlayan firma ürünlerini önereceğiz.

Vlf Dedektörler:  Konuya yüzeysel anlatımla başlayalım: Vlf dedektörler  yüzeye yakın araştırmalar için kullanılır, normali 20 cm olarak kabul edilirken  metalin büyük olması durumunda 30 cm kadar  inebilir, metal ayrımında en başarılı dedektörler bunlardır,  değersiz modunu kapatma gibi  ayarlar ile  daha rahat çalışmanızı sağlar, bu dedektörlerin  bir diğer adı  ise  tek para dedektörüdür.

En iyi vlf dedektörler listemizin başında fors core, xp gmaxx II,  makro racer,  fiser f5 ve diğer fiser modelleri,  minelab x-terra ve diğer minelap modelleri, bizim öncelik tercihimizdir,  Bunlar dışında cf77, velox ve  teknetics serileri  yine iyi cihazlar arasındadır.   Bunların fiyatları ortalama   2.000 – 3.000 TL civarında olup daha ucuzları yada daha pahalı olanları bulmak mümkün; lakin tek tekçilik için en ideal ve en çok kullanılan bunlardır.

Pulse Dedektörler: Pulse dediğimiz derin aramalar için tasarlanmış;  bunların  bazıları pulse mantığıyla çalışırken bazıları vlf mantığıyla çalışır sonuçta her ikisi-de derin arama yapar;  ortalama 1 metre ile 2.5 metreye kadar inebilen  lakin metal ayrımında  vlf  dedektörler kadar başarılı değildir,  bazı madenleri altın olarak görüp boşuna kazı yapmanıza neden olabilir.. şimdi biz sizlere en  güvenli en az hata yapan cihazların listesini vereceğiz.

En iyi derin arama dedektörleri: Derin aramalarda kullanılan en iyi markaların başında hiç kuşku yok-ki minelab gpx 5000 gelmektedir, aynı firma gpz 7000 ile büyük bir sükse yaparak rakiplerinden 1 adım öne geçmeyi başardı,  tek sorun fiyat biraz tuzludur hemde baya bi tuzlu.  Bunun yanında lorenz deepmax z1, ebınger-secon upex one 2 ve golden king dpr  için en çok tercih edilen modellerdir.

Gpr: Derin aramalarda kullanılan birde gpr radar sistemleri vardır,   son dönemlerde ilginin hayli arttığı radarlar ortalama 12 – 20 metrelere kadar inebilir özellikle dehliz, tünel gibi boşluklarda oldukça başarılıdır,  En iyi radar listemizde ise Alman OKM  bizim sizlere önereceğimiz cihazlardır.

Ürün Pazarlama, Bir firma kaliteli ürünler üretebilir  ancak işin pazarlama boyutunu ihmal ettiği sürece başarı elde edemez.  bunun tam tersi mantıkla çalışan firmalar vardır  kaliteye çok önem vermez fakat pazarlama ve reklama ciddi kaynak ayırdıkları için marka adının hafızalarda yer etmesini sağlar, buda diğerlerinden daha başarılıymış gibi görünebilir. Bunun en basit örneği ebınger-secon upex one 2 modelidir, minelab ve benzeri firmalar kadar reklam ve pazarlamaya çok fazla önem vermedikleri için her daim arka planda kalır oysaki kalite olarak diğerlerine eş değer ürünlerdir.

Diğer Önemli Husus: Yukarıda adı geçen firmalar kuruluşundan bu yana gösterdiği istikrarlı büyüme, müşteri memnuniyetine verdikleri önem ve benzer konularda ne kadar başarılı olursa olsun  kesin define bulacağınızı garanti edemezler, Bu işlerde öncelik bilgi birikimi gerektirir;  define işaretleri  bilgisi olmayan definecilerin gelişi güzel bir şekilde  define aramaya çıkmasını önermiyoruz, öncelik  işaretler  üzerinde çalışma yapmanız daha sonra mantığınızın kabul ettiği alanları dedektörler ile teyit etmeniz gereklidir. Vlf dedektörler ile dağ bayır gezerek define arayabilirsiniz ama pulse ve radarlar için öncelik yer tespiti, teyit son olarak kazı  şeklinde sıralamanız sizi başarıya götürecektir.

en iyi dedektör

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz