HOŞGELDİNİZ 06 Aralık 2016

Eski Köprülerde Define

Her köprüde hitabeli taş vardır  bu taşın altında bir miktar  altın  vardır eğer köprü yanında kilise varsa bu hitabeli taşın altında papazın haritası bulunur bu harita bölgenin haritasıdır bir çok meblağ bu haritada yazılıdır.

Eğer bulduğunuz köprü  3 göz ise  orta kemer üzerinde bir karaca başı son kemerin altında bir istavroz arayın. bu kemerde üç köşe  kesme taş  göreceksiniz bu taşın arkasında  bir kese  altın saklıdır  dikkat edin kese eskimiş altınlar saçık olabilir.

Diğer görüşler:  Define olabilecek en önemli noktalardan bir tanesi’de eski köprülerdir. Eski köprülerde en sık define saklanan yer köprü kemerleri ve köprü ayaklarıdır. Kemerde bulunan define çok zaman insan boyundan yüksek bölgede saklı olur. ayaklarda bulunanlar ise omuz hizasında olma ihtimali oldukça yüksektir. bir köprünün kemerinde veya’da ayaklarında define saklı olup olmadığını anlamamız için köprü üzerindeki yapı taşlarını kontrol etmemiz gereklidir. köprünün geçiş güzergahı üzerindeki bu taşlarda işaret varsa bu bize köprüde bir define olduğunu müjdeler. bu istisna’da olsa bazen köprü değilde köprüye giriş ve çıkışa yakın yerlerde olabilir. köprünün bitiği andan itibaren en fazla 100 metrelik mesafede mutlaka kontrol edilmelidir.

Kemer ve ayaklara saklanan defineleri bulmak çokta zor olan bir iş değildir, köprüye ait her hangi bir yapı taşının hemen arkasına kolayca saklanabilir. bu taşlar diğer taşlara göre biraz farlı görünür, dikkatlice bakıldığında mutlaka anlarsınız. orijinal yapı ile araya kıstırılmış işlenmiş taşlar kendini belli eder. bu taşlar kolayca yerinden çıkarılarak alınabilir. tabi’ki bu yazdıklarım izin alınmış bir define arama işlemleri içindir.

define yeri eski köprüler ve define eski köprülerde define

Yorumlar

  1. onur sonay diyor ki:

    peki ner de bulcaz onu bizim edirne uzunköprü de var uzunköprü

  2. onur sonay diyor ki:

    def neyin adres ler ni ver

Yorum Yaz