HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

GTI 2500, Fisher F75, xp Deus Karşılaştırması

Garrett GTI 2500 Amerikan (USA) malı olup diğer dedektörlere göre %40 daha derine indiği bazı kullanıcılar tarafından onaylanmıştır,  her ne kadar başarılı olduğu yazılıp çizilsede  bazı kullanıcılarda söylendiği kadar fark olmadığı  abartmaya gerek yok şeklinde karşılık verdiğini gördük.

Garrett GTI 2500

Fisher F75 Buda  Amerikan (USA) malıdır, Dünyanın her bir köşesine dağıtımı yapılan amerikanın en önde gelen markasının modelidir. Dünyanın en iyi dedektör üreten 4 firmasından bir tanesidir.  bu model her ne kadar derin dedektörler sınıfında gösterilsede aslında vlf dedektörün biraz gelişmiş  halidir, çok fazla derinlere inmek isteyen kullanıcılar  bu modelin işlerini göreceğini sanmasınlar.  Burada adı geçen 3 dedektörün en vasatı denilebilir.

Fisher F75

xp Deus Fransız malı olup fisher ve garret kadar popüler olmasada  kalite olarak aşağı kalır yanı yoktur.  Derinlik olarak f75 ve gtı 2500 den kesinlikle daha derinlere inebilir. Elektromanyetik dalga boyu ölçüsü 4 khz hız olması deusu 1 adım öne geçiren diğer önemli etkenlerdendir.  Aslında bu dedektörü  ATX  yada GPX 5000 ile kıyaslamak  daha mantıklı olabilir.   Reklam ve pazarlama boyutuna yeterli bütçe ayrılmadığı için arka sayfalara düşmüş kaliteli modellerden bir tanesidir.

XP-Deus-Dedektör

Sonuç; Biraz daha derinlere inmek isteyen defineciler için bu modeller arasında bizim tavsiyemiz xp deus tur; burada şunu belirtelim karşılaştırdığımız dedektörler ortalama fiyatları aşağı yukarı aynı olan dedektörlerdir. Bu 3 dedektörün fiyatı ortalama 5-6 bin TL civarındadır bütçelere göre dedektör tavsiyesi  dikkate alınarak  görüş bildirilmiştir bunlardan daha derinlere inen dedektörler mevcut olup  fiyatları 10.000 TL civarlarındadır.

Son olarak yurt dışında üretilmiş dedektörler üst düzey bayilerden (distribütör) satın alınmalıdır; bu tür dünya markası modellerin taklit veya tağşiş yapıldığı  biz define hocaları tarafından kabul edilsede ürünlerle ilgili olarak 5996 sayılı Kanun kapsamında her hangi bir cezai işleme rastlamadık.  Bunun nedeni ülkemizde çok fazla taklit ürün üretilmesinden kaynaklanmaktadır,  Bunların en sık rastlananı  et ürünü, süt ürünü,  alkollü içecek olarak başı çeker.  Türkiye’deki  hava alanlarında yapılan gümrük kontrollerinde her yıl çok sayıda sahte ürün ele geçiyor. Bazı Hava alanı gümrüğü yetkilileri, artık büyük bir sorun haline gelen sahteciliğe karşı uyarıda bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz