HOŞGELDİNİZ 05 Aralık 2016

Güneş Define İşareti

Güneşin batı tarafında kör bir pınar  olmalı,  bu pınarın önü düz ova arkası boz tepedir, kör pınarın sağında beyaz mermer  taş vardır,  altında bir miktar para olup esas para pınarın güney yamacındaki çatal taşın altındadır.

Diğer: Güneş işareti ne zaman güneşle yüz yüze gelirse yön orasıdır,  gittiğiniz yerde ana kayanın gölge yapan yerini bulacaksınız yer orasıdır.

Definecilikte Güneş işareti: Sembol olarak Hitit medeniyetine ait, Mitolojik semboldür, tapınak ya da kral veya kral ailesine ait mezarı yansıtır. Diğer medeniyetlerde yine mitolojik olarak kullanılmıştır.

Yarım güneş figürü varsa güneşin ilk doğduğunda görüneceği alana odaklan.

Güneş ışınlarının vurduğu noktaya odaklanmalı. Kapalı bir yer ya da kayalık yerde, güneş ışıklarının az olduğu alanlarda (yoğun gölge) güneş ışığının vurduğu yerde araştırma yapılacak.

Güneş şekli çizilirken ışınlar çok aralıklı çizilmişse yani ara ara ışın çizilmiş ise gölge olan, güneş görmeyen yerde araştırma yapılmalıdır.

güneş sonsuzluğu simgeler, tek tanrılığın sembolüdür. Mısır da Ra. Güç, işlerlik, faal olma ve gündüz anlamındadır. Altın gömüsüne işarettir. Gömü ifade ediyorsa doğuya bakması beklenir. Kayalardaki göz ile güneşi karıştırmamak lazım. Yarım güneş Taç sembolüdür. Ayrıca kraliçeye işarettir. Bu sembolün sırt tarafında yani batı yönünde bir mağara girişi aranmalıdır. Tencere büyüklüğünde bir taşın tıkaç olarak kullanılması muhtemeldir. Bu taşın bulunması girişin bulunması demektir.

Başka bir görüş: Günün saati ile ilgilidir  günün hangi saatinde ne tarafa gideceğini anlatır bu genelde işaret üzerinde belirtilmiştir sağlam gömüsü vardır.

4625273724article-2358719-1AB96DF0000005DC-144_634x371

 

Etiketler:

Yorumlar

  1. Serkan diyor ki:

    Güneş yer altındaysa ve yanında bir sandık ve kadeh resmi varsa ne anlama gelir

Yorum Yaz