HOŞGELDİNİZ 06 Aralık 2016

Haç Define İşareti Yeni Bilgiler

Haç işareti önemsiz hiç bir yere yapılmamış yapılmaz.  bu haçlar bazen istavroz dediğimiz şekilde bazende aile putu şeklinde  karşımıza çıkar sonuçta hepsi haç işaretidir tek farkları anlamlarıdır.  aile putu dediğimiz haçların yanında aile mezarı, istavroz yanında ise sade mezar yada mezarlık bölgesi yani nekropol olur.  kanatları içe  yada dışa bombeli haç işareti  yine sık karşımıza çıkan türlerdir bunlarda  yakın bölgede mezar olduğunu anlatır,  yatay kolları alt alta 2 adet olan haçlar ise kubbe yada papalık sembolü ile alakalıdır,  8 kollu haç ise günah çıkarca haçı olup eşit kollara sahip haçlar ise hemen arkasında mezar anlamındadır. Haçlar arasında en tehlikeli olanı ise daire içine alınmış haç işaretleridir biz buna daire içinde haç deriz bu  haç diğerlerinden farklı olarak din adamlarının mezarlarını temsilen yapılmaktadır bulunduğu yer ciddi şekilde tılsımlı olup özellikle  gün batımından sonra çalışma yapılması tavsiye edilmez.  burada şu notu da unutmayalım tüm haçlar tılsımlıdır  en güçlü tılsımların başında gelir, 2. sırada ise yılan işareti gelmektedir, yılan tılsımından çok kişinin canının yandığını biliyoruz haç bundan daha tesirlidir, eğer aynı kayada yada aynı bölgede hem yılan hemde haç varsa oradaki malı almanız neredeyse imkansızdır.

Tecrübeler: Nalın ortasında  haç varsa  burada mağara vardır bu mağaranın iki yerde parası olup mağaranın içinde sağa doğru çıkılan dar bir geçit vardır  bu dar geçidin  içinde 3 yığın halinde parayı görürsün zaten bu geçitte sağ duvarda ok işareti mahzen girişini gösterir  mahzenden düz giremezsin  yan gelip önce bir omuzunu sokar öyle geçersin,  mahzene indikten sonra 2 oda göreceksin sağ odada kocaman bir yalak taşı vardır tıpkı çeşmelerin önündeki yalak taşları gibi   bu taşın içi som altınla doludur üzeri açıktır.

Diğer Tecrübe: Kaya altında haç çıkarsa bu doğru yerdesiniz demektir bu dos doğru yemin işaretidir bu mezar 2 katlı olup 1. mezarın altında giriş kapağı vardır, kapak kaldırıldığında 7 basamaklı merdivenle inilir 3. basamak tuzaklı-dır, dikkat burada kaval kemiğinizi kırabilirsiniz.  tuzağı bertaraf edip girersen 1 oda dolusu variyet le karşılaşırsın.

Bir Tecrübe Daha: Daire içinde haç varsa bu günün saati ile alakalıdır, günün hangi saatinde güneşe doğru gideceğini anlatır en erken 10 en geç öğleden sonra 16 arasıdır;  bu yönde belirgin bir kaya vardır tıpkı lahit gibi görünür biz buna tepsi kaya deriz  bu kayanın üzeri kanepe gibi düzdür yanları murç izleriyle doludur   burada devasa büyüklükte mezar olup 4 metre derinliktedir.

Diğer Çözüm: En az 10 çeşit haç vardır  aile putuna benzeyen kalın kolları ve bacakları olan haçlar papaz mahzenine işarettir, bulunduğu yerdeki ark takip edilirse direk papaz mahzenine gidersin burada 4 oda vardır, baş papazın mezarı yardımcısının mezarı, kilise eşyaları, birde boş oda vardır.  kilise eşyaları arasında çan vardır dikkat edin çana zarar vermeyin çok değerlidir.

Diğer Çözüm: Eski evlerin dış cephesinde haç varsa dikkate almayın  bu evi kötülüklerden korumak için yapılmaktadır Define ile alakası yoktur; evin içinde oda içerisinde haç varsa işte bu Define işaretidir  meblağ yukarıdadır taban tarafta aramayın mesela eşiklik yada zemin altına kulak verme mal üst tarafta olup  üzeri ya horasan sıvadır yada yapı taşlarının içindedir, bu tür gömüler dedektör ile rahatça alınabilir.. bu  anlatım ev tabanında define yoktur anlamına gelmesin duvarda haç varsa meblağ yukarıdadır burayı ayırt etmelisiniz.

 Diğer Çözüm: Büyük haç varsa burada zirve tepe vardır bu tepeye put dağı denir. Put dağının tepesi kadın memesi gibidir.  dağın yarma yapan yerinden altına girilir. Giriş kapısı üzerinde murçlanmış tabiattan olma büyük bir kaya vardır altı giriştir. İç odalarda kazanlar, siniler, tepsiler, ev eşyaları, heykeller ne ararsan vardır.  buradaki ayrıntı haç put haçı değildir ama dağ put dağıdır buna dikkat edelim. Kaynak MendereS izinsiz kopyalanamaz başka yerde yayınlanamaz…bir başka makalede görüşmek üzere esen kalın.

Etiketler:

Yorumlar

 1. Eren diyor ki:

  Sabit kayafa taşta hertürlü işaret çözülür yerde kalacağına çıkarında vatana millete bir faydası olsun

  1. Firat diyor ki:

   Hertürlü işaret var ama anlamıyorum Eren bey cevap

   1. Defineci diyor ki:

    İşaretler neler sayabilir misiniz. WhatsApp tan görülebiliriz

  2. Necati diyor ki:

   Selamun aleykum. Yer Sakarya dan Necati ben ustam yer biliyorum kesin lakin tek yapmıyorum kimseye de güvenmiyorum maddiyat sorunum var irtibat a nasıl geçersiz

 2. Eren diyor ki:

  Sabit kayafa taşta hertürlü işaret çözülür yerde kalacağına çıkarında vatana millete bir faydası olsun 05356

  1. EROL diyor ki:

   kardaş numaranı tam yazsana

  2. Ozan diyor ki:

   Eren sana nasıl ulasirim

  3. Remzi diyor ki:

   Eren bey bir bucuga bir buçuk olan bir kaya üstünde hem aile putu iki tane hemde iki hac var haclarin bir kolu uzun

 3. EROL diyor ki:

  ARKADAŞLAR KAYADA DAİRE İÇERİSİNDE DAİRENİN ÇAPI 20 CM KADAR İÇİNDE HAÇ VAR FAKAT İLK GÖRÜNÜŞTE BEN HAÇ OLDUĞUNU ANLAYAMADIM FOTOĞRAFINI ÇEKİP BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞTİRDİĞİM ZAMAN HAÇ OLDUĞUNU ANLADIM ÇOK TUHAF BİR GÖRÜNTÜSÜ VAR BAKLAVA DİLİMİNE BENZETTİM İLK ÖNCE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

 4. Tarihçi diyor ki:

  İşaretler çözülür yardımcı olayım ikimizede faydası olsun.

  1. AsmegaTurkBoss diyor ki:

   faydalanalım

  2. Ozan diyor ki:

   Tarihçi sana nasıl ulaşabilirim?

 5. AsmegaTurkBoss diyor ki:

  işaretten anlayan yazsın.

Yorum Yaz