HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

Halka Define İşareti

Demir Halka: Kaya üzerine çıkıldığında koca taşın üstünde demir halka görürseniz  bu halkalı kayaya sırtımızı dayarsak baktığımız istikamette 70 adım ön tarafında ve az solunda dirsek sapağı var bu sapaktan dereye inilir;  dereden geçerek karşıya ve halka hizasından büyük bir kara taş gelir. bu taştan  halkalı kaya aynı istikametten görünür  esaslı bir vaziyettedir;  bu kara taşın altında emaneti vardır  bulduğunuz kara taşın doğru olduğunu anlamanız için  buradan halkalı kayayı görüyor olmalısınız halkalı kaya  kara taştan başka yerden görünmez.

Diğer tecrübe: Halka yatay kaya üzerinde olmalı halkanın büyüklüğü bir karışı geçmesin. bunun 20 adım altında bir istavroz üst kısmında bir mağara vardır, mağara kapısı önündeki yaşlı ağacın altında bir hakikat bulursunuz. göreceğiz en güzel hakikat budur.

Diğer görüşler:  Öncelikle halka işaretlerini O harfleri ile karıştırmamalıyız, halkalar ayrı O işaretleri ayrıdır. Tek halka, gömünün düz arazide toprak altına saklanıldığını ifade edebilir. İşarete göre düzlük alanda araştırma yapmalısınız, düz toprak zeminde çok fazla derin olmamak kaydıyla meblaya ulaşılabilir, bu bazen kaya horasanla sıvanmış mebla kaya içerisine yerleştirilmiş olarak’ta karşımıza çıkar. bu halkalar gerçekte halka değil O harfleri olma ihtimali yüksektir.

Birbirine geçmiş halkalar ise, tehlike anlamına gelir, 1 km alana kadar olan yığmaları’da ifade edebilmektedir, en çok mağara, mahsen, tünel ve oda mezarlardaki tuzakları anlatabilir. Toprak altında halka sayısınca oda veya mahsen olabilir. Birbirine geçmiş halkalar, odalardan birbirlerine geçiş olduğunu anlamını’da ifade edebilir. Duvarlarda veya herhangi bir taş üstüne çizilen halka işaretleri veya halkanın kendisi burada birden fazla ve çok büyük tuzakların olduğunu anlatır. Halka figürleri tekte çizilmiş olabilir bir kaç figürün arasında da olabilir. Tuzakların biri aşılırken veya bertaraf edilirken diğer tuzakların çalışabileceğini unutmamak gerekir. Halkanın anlam ve çeşitlerini o yerin coğrafi yapısı ile eşleştirme yapabilirsiniz. kısacası halka tehlike işaretleri sınıfına girmektedir.

Başka yorum: Hazine işareti değil her bir halka tuzağa işarettir. Ayrı halkalar, sırayla ayrı tuzakların habercisidir, tuzaklar arası halkalar ölçülerek bulunur. halkalar iç içe geçmiş ise sayısı kadar tuzak var demektir. tuzakların biri etkisiz hale getirilirken diğer tuzaklar devreye girer, burada önemli olan çoklu halkaların tuzakları bertaraf edilirken dikkatli olmak gereklidir. Ayrıca Yunan, Roma ve Ermeni alfabelerinde ”9-10-70” gibi rakamları ifade ediyor olabilir içerideki yasamın hangi döneme ait olduğunu bildirmektedir.

Diğer görüş; Halka işaretlerini birbirinden ayırmak gerek, bizim halka dediğimiz 3 geometriksel işaretlerden biri olan O, çember yada daire olabilir. çözüm için işaretin hangi amaca hizmet ettiğini anlamamız şarttır, gerçek halka büyük tuzakların habercisidir, O işaretleri para çember ve daireler ise günün saati ile ilgili bilgiler vermektedir.

halka define işareti resmi

Yorumlar

 1. nejdat diyor ki:

  Bole yuvarlak halka bizim evin temelinde var ama anlamını bilmiyorum ne yapmalıyım altında falan yok

  1. MendereS diyor ki:

   halka ile o harfini karıştırma ev temelindeki o harfidir buda şahıs parasıdır

 2. Mesut diyor ki:

  Dik bir kayada halka işaret var ve tam karşısında 20 cm aralıklarla dizilmiş taş sırası var 3 mêtrelik paralel olarak bir alanda ve yerin 60 cm altında ve Kayadibi işaretle dizili taslar arasında 60 metrelik bir alan var ortadanda dere geçiyor bunun anlamı nedir acaba cevap bekliyorum lütfen

 3. Serdar diyor ki:

  Halka üçgen halka Son halkanın ortasında çizgi var ne anlama geldiğini bilen varmı

Yorum Yaz