HOŞGELDİNİZ 06 Aralık 2016

Insan-Adam işareti

Kabartma ise kaya mezar işaretidir,  en fazla 100 metre çevresinde kaya mezarı vardır  çok heveslenmeyin şimdiye kadar açmışlardır,  mezarlar kral mezarına eş değerdir hatta bazıları kral mezarıdır.
Adam işareti kadın işareti gibi değildir adamın elleri varsa parayı  gösteriyordur, kadınlarda genelde gözler paraya bakar erkeklerde ise  eller paraya bakar özellikle sağ el ne tarafı gösteriyorsa git para oradadır.
Adam: Kaya üzerinde elinde başak, şimşek v.s tutuyorsa, sakallıysa ve etek giymişse Hitit Tanrısı tasviridir. Gömü işareti değildir. Tarihi eserdir. Tahrip etmeyiniz. Geçmiş tarihte yol kenarlarına yapılmış ve yolu ifade ettiği bilinmektedir. Kaya bloklarında yapılmış kabartma adam sembolleri ise, kral veya lider mezarını (kaya mezarı) ifade edebilir.Uygarlıklara ait olduğundan define işareti değildir.Durumu müzeye bilgi vermelisiniz. Bunların haricinde ki adam işaretleri gömü işaretleride girmektedir.Çizim veya kabartma olabilir. Çizimde çizgiler yön verebilmekte,kabartmada ise farklılık gösteren tarafı yön vermektedir

Portland Stone sculpture at Tout Quarry, Isle of Portland, Dorset, UK on the Jurassic Coast - falling man (20)

Görünt000A

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz