Kalp Define İşareti

Definecilikte Kalp İşareti
 
“Kalp sembolü” bazı define tabirlerine göre altın anlamına gelir. Kalp sembolleri bütün olabileceği gibi üzerinde değişik şekiller bulunabilir ve parçalara ayrılmış olabilirler. İşte bazı örnekler :

#1 Bu kalbin ana gövdesinin üst yuvarlak kısmının bir çizgi ile ayrılmış veya çatlatılarak ayrılmış semboldür. Bu şekildeki bir kalp bize değişik mesajlar verebilir. Bunlardan birincisi ölüm tuzaklarıdır. Eğer bu uyarıyı dikkate almazsanız bir tehlike sizi bekliyor demektir.

#2Bu kalbin üzerinde kalbi ortadan ikiye bölen yıldırım, şimşek işareti vardır. Bu işarete çok dikkat edin, yıldırımın yönü tuzak veya tuzakların bulunduğu yeri işaret eder. Bu işaretin gösterdiği yönde araştırmalarınızı dikkatli yapın.

#3Bu kalbin alt kısmı kalbin ana gövdesinden ayrılmıştır. Bu sadece ileride ölüm tuzakları vardır anlamına gelmez, fakat alt ucunun gösterdiği yönde sadece bu işarete mahsus bir tuzak olduğunu gösterebilir.

#4 Bu kalp üzerindeki işaretler kalbin ortadan ikiye ayrıldığını, kırıldığını gösterir. Bu işaret size tuzağın yakında olduğu uyarısını verir, fakat üzerinde tuzağın yönü ve yeri hakkında herhangi bir işaret göstermez.

#5 Bu kalp sembolü ise bir başka yönü belli olmayan tuzağı gösteren işarettir.

Bazı yabancı yorumcular işaretlerin ve sembollerin sadece bu kalplerin üzerinde olmayacağını, etraflarında da işaretler olabileceğini belirtmişlerdir. Mesela kalbin üst yan taraflarındaki yuvarlak kısımdaki kırığın olduğu yönde başka işaretlerin veya tuzağın olabileceğini söylemişlerdir.
Küçük bir nokta, küçük bir delik bile tuzağın olduğu yönü gösterebilir. Ve aynı zamanda el ile bastırılmış veya üzerine basılmış küçük bir taş bile tuzağı faaliyete geçirebilir. Bu tuzaklarda zehirli hava, su, zehir, zehirli yılanlar veya akrepler olabilir. Bu tuzaklarda büyük uzun bir boşluktan düşebilir veya zehirli hava, zehir, su, v.b. direkt olarak üzerinize gelebilir.

Bu kalpler aynı zamanda haritalar üzerinde de gösterilebilirler. Hazineye yaklaşıldığında onları bekleyen tuzakları haritayı okuyan kişiye anlatır. Tuzaklar gizlenmiş olan girişin 200 ft. Kadar bir daire içerisinde bulunabilir.

what does this heart symbol mark in stone mean?-img00228.jpg

Post Written by

6 Cevap

 1. halit diyor ki:

  bir ok var okun yunu de kalbe bakıyor ama kalp de aşaya bakıyor bana yardımci olurmuşunuz

 2. mehmet sarıoğlu diyor ki:

  benim bildigim bir yerde kalptan bir taş var tasın üzerinde kalp resmi cizili ve içinde bir yazı var ama anlamını bilmiyorum

 3. taner diyor ki:

  benim gördüğüm bir taş üzerinde tam kalp var ve hemen üzerinde bir top büyüklüğnde daire var ve oyuk içnde kabartma güneşe benzetim ve taşn sol tarafında toprakla bitistği noktada yumruk büyüklüğnde daire oyuk var ne yapmak gerek yardmcı olurmusunuz

 4. yunus diyor ki:

  s.a arkadaşlar ya benim elimde soba buyuklugunde bir tasişin ustunde oyma kalp resmi var kalbin buyuklugu elim kadar anca kalbin oyuğun içine elimi surdugumde dört kademe var ve işaretin söyle iki buçuk üç metre hafif çaprazında haç işareti var haç işaretinin her ucunda yeniden haç var yine bu haçin capraz karsisinda bi tasta sanki tornadan çikmiş gibi ok işareti var ama ne kalbi ne haçi gosterıyo başka yöne bakiyo buda oyma bu mezarlıgin otuz metre kadar gerisinde kayaların üslerınde yumurta buyuklugunde yumurtadan kucuk bes altı tane oyuklar var arkadaşlar sayı buranın rum veya ermeni mezarının olduğunu soyluyolar valla arkadaşlar kafayı yıyecem bana bi yardımcı olsanız size zahmet hadi şimdiden hepiniz RABBİME emanet olun..

 5. mesut diyor ki:

  Ben ortalama 60×40 cm capinda hatasiz sekilde oyulmus etrafinda herhangi bir dayanak olmayan kalp isareti gordum bunun icinde yada altinda herhangi birsey olabilirmi ustalarimdan yorumlarini bekliyorum tesekkurler.

 6. kerem diyor ki:

  slm usdatlar bir konuda sizlerdenb yardım talep ediyoruum 800m genişlin de 15 metre byüksekliyin de kaleye ben zer bir kaya var kayanın üzerin de faklı işaretlerden oluşan ayak izi yuvarlak oyumalar ve en çok dikatimi ceken kalpi işareti var kalpin sivriyerin den 2 üç parmak sa izasın da 3 barmak genişlin de 5 santim uzunlun sa 2 santim derinlin de bir senbol 80 santim ilerisideki aynı genişlikdeki diyer cizgiyi işaret ediyor ikinci çiziginin 40 santim yanın da iki çizi giyi yanyana görüyoruz bu konuda usdatlarım dan yardım bekliyorum teşekür ederim kerem kurt bey

Cevap Yaz