Kanal Define İşareti

En çok karşımıza çıkan define işaretlerinden bir tanesi de kanallardır, birden çok anlam taşıyan kanalların yanında başka işaret olma olasılığı yüksektir. yanındaki işarete bakarak kanalın neye hizmet ettiğini kolaylıkla anlayabiliriz.
KANALLARDA OLASI İHTİMALLER
1- Çevresinde su kaynağı olup olmadığına dikkat edilir.

2- Gömüyü ihtimali yüksektir. Bu tür işaretlerin gömüsü kapalı bir mağara içinde yer alır. Bu kanalın içine su konulduğundan suyun döküldüğü alan içinde araştırma yapılmalıdır. gömü mağara içinde olup olmadığını anlamak için çevrede mağara işareti aranabilir.

3- kanal boyu ölçülüp her cm si ortalama 70 cm olarak hesaplanıp kanal boyuna gidilebilir, 70 cm arşındır bu bazen kulaçta olabilir eğer kulaç ise ortalama 45 cm olarak hesaplanır, dirsek ise 33 cm dir bu ölçülerin hepsi kanal boyu ölçülerek çarpılıp çıkan metre ölçülerek kanal boyuna gidilebilir.

4-Bu tür kanallar genelde gömü kaya mezar girişi gibi yerleri gösterir. Mezarsa paralel önü, gömü ise uç yanlarını gösterir.

5-Bazı mezarlara su girmemesi için kanal yapılabilir, biriken suların tahliye edilmesi için kullanılmıştır. yada taş kesim ocaklarına işaret eder.

6- Birbirine girmiş karışık kanallar     tılsıma  işarettir  bu  bölgenin  tılsımlı olduğunun  habercisidir, çözümü oldukça zordur.

allan-tofts-2g

img_2966

Define İşaretleri ve Anlamları, Harfler çizgiler sayılar kategorisine gönderildi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Kategoriler