HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

Kılıç Define İşareti

Kılıç çevresinde bolca boş mezar bulunur  içlerine para serpilmiş mezarlardır, burada birde sandık kaya vardır bu kaya  yük mezarına nişanlıdır, bu mezar 2 adet olup birbirine geçmelidir.

Diğer: Kılıç asker mezarıdır   kültürlere göre tasarımı değişir  dikey kılıçlar  genelde mezar başındadır  yatay kılıçlar ise  karşıdaki düz alanı verebilir yada  belirli bir mesafe gitmenizi anlatabilir.

1- Kılıcın boyu kısa ise yakın mesafe araştırılır. Eğer kılıcın boyu uzun ise daha uzak mesafe araştırılır.

2- Bazen mezar işareti olup, bazende yardımcı işaret konumundadır.

3- Genellikle savaşçı erkek kişiyi simgeler. Mezar işaretidir. Kahramanlığı ve yiğitliği anlatmak için kullanılır. Ancak medeniyetler yönetim bazında el değiştirdikçe eski kalıntıları ortadan kaldırmaya yöneldikleri için birçok kılıç işareti harap olabilmiştir. Mezar bulunsa bile içinden önemli bir şeyin çıkacağı garanti değildir. Bu arada haç işaretleri ile kılıç şeklini kesinlikle birbirinden ayırmamız gerekir. Kılıcın tutacak yeri (kabza) ölçülür. Kılıcın tersi istikametinde adımlama yapılır. Her cm yi 68-72 cm ile çarpıp ilerlemeliyiz.
4- Kabza (tutulan yer) hariç kılıç cm olarak ölçülür. Ölçüm sonucu 78 ile çarpılır. Çıkan sonuç kadar adım kılıcın ucuna doğru adımlanır.

5- bölge işaretidir malın bu bölgede olduğunu anlatır kabzalar ve ucu gideceğiniz yeri belirtir eğer kılıcın ucu eğri ise bu daire yapan tepeyi verir mal buradadır..

kılıç

5446

Etiketler:

Yorumlar

  1. Rasim diyor ki:

    Benimde bir kılıç işaretim vardı yatay şekli menderes bey bu konuda yardımınızı bekliyorum kolay gelsin.

  2. erhan diyor ki:

    Slm Menderes bey ben geyik kovaliyan atli okcu işareti buldum ne anlama geliyor beni aydınlatırsanız memnun olurum

Yorum Yaz