HOŞGELDİNİZ 08 Aralık 2016

Kılıç ve Kama Define İşareti

Kama İşareti:  Kama işareti bulduğunuz zaman ilk dikkat edeceğiniz  ayrıntı kamanın ucu eğri mi yoksa düzmü duruyor. eğer eğri ise  bu düz alanda araştırma yapmanız gerektiğini anlatır düz ise alan önemli değil direk kamanın karşı tarafına gitmelisiniz.  yalnız yazdık ama kamanın Çerkez kaması olmadığı-nada dikkat edin eğer Çerkez kaması ise işleyin tamamen değişip çevrede sofra taşı aramalısınız.

Kılıç işareti: Asker mezarıdır bir ok savaşta yer almış önemli başarılara imza atmış generallere yapılan işarettir. Çözüm yolları.

1-Kılıcın boyu kısa ise yakın mesafe araştırılır. Eğer kılıcın boyu uzun ise daha uzak mesafe araştırılır.

2- Bazen mezar işareti olup, bazende yardımcı işaret konumundadır.

3-Genellikle savaşçı erkek kişiyi simgeler. Mezar işaretidir. Kahramanlığı ve yiğitliği anlatmak için kullanılır. Ancak medeniyetler yönetim bazında el değiştirdikçe eski kalıntıları ortadan kaldırmaya yöneldikleri için birçok kılıç işareti harap olabilmiştir. Mezar bulunsa bile içinden önemli bir şeyin çıkacağı garanti değildir. Bu arada haç işaretleri ile kılıç şeklini kesinlikle birbirinden ayırmamız gerekir. Kılıcın tutacak yeri (kabza) ölçülür. Kılıcın tersi istikametinde adımlama yapılır. Her cm yi 68-72 cm ile çarpıp ilerlemeliyiz.

4-Kabza (tutulan yer) hariç kılıç cm olarak ölçülür. Ölçüm sonucu 78 ile çarpılır. Çıkan sonuç kadar adım kılıcın ucuna doğru adımlayın.

Definecilikte kama işareti

Definecilikte kama işareti resimleri

Etiketler:

Yorumlar

  1. asi rüzgar diyor ki:

    Lütfen adresmden acil dönüs yapın,bilgi almalıyım??

Yorum Yaz