HOŞGELDİNİZ 07 Aralık 2016

L Define İşareti

L işareti bulduğunuzda ilk  yapmanız gereken uzun tarafını ölç kısa ile çarp uzun tarafa git, yani şöyle uzun taraf  10 cm kısa 5 cm ise   uzun tarafa 35 metre gidersin.

Bunu daha anlaşılır hale getirelim uzun taraf ölçülür   1 arşın 70 cm olduğu için öncelikle 70 ile çarpılır  yukarıda örnekte  yazdığımız gibi uzun taraf 10 cm ise  10×7  7 merte yapar  bu 7 ile  L inin kısa tarafını çarpar uzun tarafa doğru gidersin.  kısa tarafı için verdiğimiz örnek 5 cm olduğu için 70×5 35 metre   bizim mesafemizdir.

Diğer  ihtimaller ise eğer L ters L ise burada yapmanız gereken 3 adım uzun tarafa gitmenizdir, L düz L yanında birde yatay kanal varsa bu defa yapmanız gereken  kanal istikametine 5 adım gideceksiniz.  L yanında çarpı işareti varsa  mesafemiz 6 adımdır.

L harfinde dikkat edeceğimiz önemli bir incelik var,  L harfi gerçekten l olmalı  eğer kısa kanat  biraz içe kıvrıksa bu l değil V işaretidir  burada yapmanız gereken L çözümüne  değil v çözümüne  başlamaktır. burada şu hatırlatmayıda yapalım L işaretleri V ile benzerlik taşır  T işareti ise  haç ile benzerlik taşır  bu 2 işaretler birbirine karıştırılmasın bunların anlamları tamamen değişiktir.

L lerde edindiğimiz diğer tecrübede  hemen önünde  mezar olur bu mezar orta gelir düzeyine sahip kişilerin mezarlarıdır  her şeye rağmen 1 adamı  zengin edecek  malzeme mutlaka çıkar.

Birde kayada büyük L ler vardır  genelde harf gibi değil kanal gibi   gayet görkemli şekilde uyulmuş  her 2 tarafa akıntı verilmiştir, işte bunlar ise define değil genelde tesislerde bulunan işarettir  yağ sıkma,  süt  aksın diye vs.  bunlara zaman harcamamanız için yazıyorum  gerçek L harfi  en fazla bir el büyüklüğü kadar olmalı daha büyüklerine pek kulak asmayın.

l işareti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz