HOŞGELDİNİZ 03 Aralık 2016

Ördek Define İşareti

ördekÇalılık derede  yüklü miktarda parası mevcuttur, bu para bazen 2 ve 3 yere dağınık gömüşmüş olur çok fazla derin değildir.  ördek işareti genelde yukarıdan paraya bakar vaziyettedir kesinlikle çok yakın olmaz arada belirli mesafe mutlaka vardır.

Ördek İşaretleri  en çok  dere  yataklarına yapılır, kışın çok  akan derede  ördek işaretlerini  görmeniz  neredeyse imkansızdır, ördek işaretlerini bulabilmeniz için  dere sularının  çekildiği  zamanı beklemeniz gereklidir.  eyer   arazinin yüksek yerinde bir ördek işareti bulursanız    mutlaka  yakınlarda  bir dere  yatağı yada akarsu  vardır.    burada yapmanız  gereken  dere yatağında bulunan sazlıkların en  sık olan yerine  gitmelisiniz.   suyun çekildiği  zaman  bu sazlıklar arasında    arazi yapısına   aykırı  farklı  taşlar     görünebilir, bu taşlardaki   işaretler    veyada  taşın altı önemlidir.

Başka bir kaynak:  ördekler dürüst  sade  ve  becerikli olarak   bilinir,  zarif   ve çevik  hayvanlardır.  bulduğunuz  ördek işaretlerindeki  en önemli  nokta    ördeğin kanat  yapılarıdır,  bu kanatlar     sizi  emareye  götürecek olan   önemli işaretlerdir.  ördeğin  erkek    yada  dişi olduğunu  yine  kanat  yapısından  anlar  ona göre  çözümlemede zaman kazanmış oluruz.

81708661_480822c9c3_zördek-define

Etiketler:

Yorumlar

 1. muhammed diyor ki:

  slm arkadaşlar bi ördek işareti war bende ördek kalkış halinde onunde 1 kücük kabartma taş bi onunde bi büyük taş daha war onun onunde bi daha büyük taş war taş kareye alınmış

  1. muhammed diyor ki:

   yardımcı olsanın arkadaşlar

  2. MendereS diyor ki:

   en yakın su nerede, dere yada pınar; suya yakın yerde sazlık varmı.

   1. Muhammed diyor ki:

    Dere war sazlik yok

   2. Muhammed diyor ki:

    Menderes abi nasil sana ulasa bilirim cok isaret war bende

     1. Muhammed diyor ki:

      Telefonlarda goruse bilirmiyiz yoksa

 2. Hakkı diyor ki:

  Merhaba iyi günler Menderes abi,Bana dün ulaşan bir fotoğraf oldu kabartma ördek fotoğrafı.
  Başı öne doğru eğik ve gagasında kare bir işaret yani bir nevi gagasını kare işarete vurmuş gibi yapışık.
  Fotoğrafını size atabilirim yardımcı olursanız değerli bir işaretmi değilmi sizin tecrubelerinize dayanarak hareket etmek isterim.

 3. HRN diyor ki:

  Slm arkadaşlar bende bir kabartma ördek isareti var ordegin kafası arkaya bakiyo üzerinde bir yavru ve arkasında da üç tane yavru var bunu nasıl çözeceğim yardımcı olurmusnz

 4. Haci diyor ki:

  Slm menderes kardes.bizim bi ucgen seklinde tarlamiz var ve tarlanin icinde ucgene olan kisma yakin bi yerde cok eski bi catal armut agaci vardi kurudu kestik ama yerini biliyorum.birkac kisi goturdm oraya diyolar mahzen var ici dolu.bana bi bilgi verirmisiniz?tesekkurler.

 5. Sinan diyor ki:

  Arkadaşlar yerin 12 cm altında kabartma ördeyin boyun ve kafa işareti çıktı bunun anlamı ne olabilir yardımcı olursanz memnun olurum

Yorum Yaz