HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

Oyma İşaretlerinde Tılsım

Bu konuda tılsımdan ve tılsımlı oyma işaretlerinden bahsedeceğiz. Hepimizin bildiği gibi tılsımlar her zaman ilgi çeker, nedeni ise insanların gözle görünmeyen güçlerin nasıl bir varlık olduğunu hep merak etmesinden kaynaklıdır. bu tılsımlar en çok eski din adamları ve büyücüleri tarafından yapılırdı. tabi nasıl yapıldığını merak eden bazı kişilerde bu tılsımları öğrenip yapmışlar.

Gelelim yuvarlak oymalarda tılsımın olup olmadığına: Yuvarlak oymaların çoğu mezar işaretidir, bu mezarlarda tılsım olup olmadığını anlamamız için oymaların yanındaki diğer işaretlere bakmamız gereklidir. eğer ki oyma işaretlerinin yanında istavroz yada benzer şekilde karışık kanal varsa bu mezarın tılsımlı olduğunu anlamamızda yardımcı olur. özellikle mezarlık alanlarında oymalar-dan ayrı duran bazı kayalarda karışık kanallar görünür, bu bu sadece mezarın değil bölgenin tılsımlı olduğu anlamına gelir. yılan ve balığın tılsımlı olduğunu zaten biliyoruz  ve buna benzer onlarca tılsım işaretleri var  oyma yanında bu işaretlerden birine denk geldiniz’mi  yerin tılsımlı olduğunu anlarız ona göre çalışma sürdürürüz.  kısacası oyma işaretinde tılsım olup olmadığını anlamamız zordur  ancak yanındaki destek veren işaretlerden anlarız direk çok zor.  Kısaca tılsım varsa ne yapmamız gerekli sorusuna’da bir kaç cümle atalım: Tılsım varsa işin ehli hocalardan destek alabiliriz, ben müneccimim, medyumum yada durugöru gibi  gaibden işlerle vakit geçirenlere inanmayın  ortalıkta bu tip insan çok onlara kulak vermektense  siz kendiniz inancınızı yüksek tutun gerekli ayetleri okuyun hepsinden hayırlıdır.

Birde işaretle belirlenmemiş tılsımlar vardır, bu birçok büyük oymalarda görünür bunu’da ,  dışarıdan anlayamayız sadece kazı esnasında anlayabiliriz. Örnek olarak tek yuvarlak oymaya ait mezar arıyoruz, dışarıda tılsım olduğunu belirten hiç bir işaret yok, kazdığımız bölgede karşımıza çıkacak bazı mantığımıza sığmayan olaylar buranın tılsımlı olduğunu anlamamıza yardımcı olur. mesela tahminimizden daha derinde karınca, akrep, yılan ve kurbağa çıkarsa buranın tılsımlı olduğunu anlayabiliriz. buna yer sallanması yada duyacağımız garip seslerde dahildir. bazı defineci arkadaşların yerin 3 -4 metre altından evcil hayvan çıkardığı olmuştur. bu tür yerlerde inatçı olmayın gaza gelmeyin. kendinizi başarısız ve tembel hissedebilirsiniz lakin çok inat iyi değildir. cinler ruh gücü, iman, takva boyutu yeterli olmayan kişileri kontrol altına alabilir istediklerini de yaptırabilirler. bu konuda defineci arkadaşların dikkatli olması gereklidir.  son olarak bölgesel tılsım dediğimiz olay bazı at nalı işaretlerinde görülür, bu her at nalı için geçerli değildir ama bazı at nalın’da bölgesel tılsım-lama olayı vardır.

define tılsım kitabıtılsım kitabı

Etiketler:

Yorumlar

  1. mustafa d. diyor ki:

    iyi günler bir kaya üzerinde yanyana iki oyma oturma yeri var, sağdaki oturma yerinin yanında aynı kayanın üzerinde bir erkek porte şeklinde göğsüne kadar kazılmış, yine sağdaki oturma yerinin hemen altında küçük dirdörtgen bir oyma var, soldaki oturma yerinin altında ise çizgi şeklinde kazılmış dirtdörgen resmi var, çözmeme yardımcı olurmusunuz,dilerseniz resmi gönderebilirim,cevap bekliyorum yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

Yorum Yaz