HOŞGELDİNİZ 03 Aralık 2016

Papaz, Anahtar ve Kilit Define İşareti

papazPapaz  Hristiyan  dininde  Tanrı  ve insan arasındaki iletişimi sağlayan  ve dini  merasimleri  yöneten bir din adamıdır.    Arazide bir  Papaz işaretinin yapılmasındaki amaç ise  şeytanın  lejyonlarının  bölgeye  girmesini  engellemek içindir.  ilk dikkat edilmesi  gereken noktalar  Papazın    boynundaki  madalya,  baktığı  yön  ve açık olan  elidir..

Defineci  arkadaşlar   Hac işaretlerinde    ciddi  tılsımla  karşılaştıklarını  göz önüne alırsak   Papaz işaretlerinde  daha dikkatli olmaları   gerekir.   Papaz işareti olan  bölge    mutlaka  tılsım  altına alınmıştır,  bu  tılsım  yerel değil  bölgesel  tılsım diye adlandırdığımız  şekilde  yapılır.

Papaz işaretleri çözümü   çıplak  kadın işareti  ile  benzerlik  gösterebilir,      her  2  işaretinde  baktığı  yer önemlidir  aralarındaki  fark ise   Papaz    baktığı  yeri   korumak için  bakar, çıplak  kadın ise         direk  yön  verir.   Papaz işaretlerinde    dikkat edilmesi  gereken  bir  diğer  nokta ise    elindeki  asadır,   asanın  boyu  ve  duruşu   bize çözümde  yardımcı olur.

390525-1_kilit1-150x150Anahtar, Kilit Define İşareti

Kilit ve anahtar birbiriyle ilişkili iki unsurdur ve sembolizmde önemli yer tutar.

Yalnız başına çizilmiş bir anahtar hedefin artık yakın bir yerde olduğunu ifade ederken aynı zamanda bilgi ve tecrübeyle yakın çevrede bir araştırma yapılmasını isteyen bir semboldür.

Oysaki kilit artık hedefin hemen üzerinde veya yanında olduğunuzu anlatırken dikkatli olmanız gerektiğini de ifade eder.Zira kilit üzerinde anahtar yoksa bir engel var demektir ve bu bize bir uyarıdır.Bu uyarı tehlike anlamında değil,sadece önünüzde bir engelin varlığından söz eder.Bu engel çeşitli şekillerde karşınıza çıkabilir.

Örneğin;define bir kayanın veya şekli farklı olan işlenmiş bir taşın içine konulmuş olabilir ve horasanla bu nokta kamufle edilmiş,gizlenmiş olarak önünüzde duruyor olabilir.
Bir odanın içinde saklanmış bir emanet ifade edilebilir.Bu durumda kilidin kendi işlevi aklımıza gelmelidir. Zira kilidin çalışma mekanizması anahtarının sağa veya sola hareket etmesiyle sağlanır. Sağ genellikle kapatma, sol ise açmak için kullanılır.Bu durumda içine girilen bir odanın sol tarafında küçük bir odacık veya oda içinde sol tarafta bir noktada saklama mekanı aranmalıdır.

Kilitte anahtar yoksa bir engel vardır.Kilidin bulunduğu yerde aynen ayak işaretlerinde olduğu gibi durmak ve çevrede bir giriş noktası yada görülmesi gerekli bir işaret bulunmalıdır.Bazılarının dediği gibi kilidin olduğu taşın kırılması veya altında -üstünde bir şey aranması bu işin mantığına tamamen terstir.
Kilit aynı zamanda bu dünyadan öbür dünyaya geçisin simgesidir.Bunun sembol ize edildiği yerin yakınında     işaretlerinden birisi bir mezar siteli veya kaya üzerinde bulunabilir.Bunu ”durup-düşünme” anlamında algılamalıyız.

Yorumlar

 1. Oaman diyor ki:

  Papaz gurdum kac defa kayada ama bazende gidiyorum goremiyorum her kes diyor gizli ama bilimiyor yardimci olasn sevonirim

 2. Menderes diyor ki:

  Hac isaretli 5.5 cm lik anahtar buldum köyde
  Birtarafi hac içinde 4 tane harf var
  Diğer yüzünde koltuk gibi birşey var üstün oturan papaz gibi birivar
  Neyin nesidir yardımcı olurmusunuz

 3. Ayhan diyor ki:

  Elimde bir kayaya işlenmiş papaz kafası var büyük bi kaya tamamen murç çekiçten geçtiği söyleniyor ne yapmak gerekir

Yorum Yaz