Salyangoz Define İşareti

Salyangoz taşlar arasında yaşadığı için çevrede parça taşlardan oluşan öbek aranmalıdır bu öbek  put ile nişanlamış olup  taşlar arasında farklı olanlar vardır.

Diğer: Definecilikte Salyangoz işareti : Mevsimsel yenilenmenin, yani yeniden doğuşun bütün devirlerde simgesi olmuştur. Daidalos tarihte ilk defa sarmal özellikler taşıyan ve labirent biçimli bir sarayı plan halinde kralına sunan kişidir. Kral bu plandan çok memnun olur ve hemen inşasını ister.

Esrarlı yaşamlarıyla ya da devlet gücünün korunmasıyla alakalı olan insanlar arasında daha sonraki dönemlerde labirentli yerleşimlerin yapılması büyük ölçüde yaygınlaşmıştı. Bu yapılar bazen yeraltında labirentler biçiminde, bazen de yer üstünde sarmal odalar ve dönemeçli biçimlerde yapılıyordu.

Labirent yapılara günümüzde definecilik yapanlar tünel veya yeraltı şehri de demektedirler. Evlerde bu sembolün görülmesi yaygın değildir. Sadece arazi ortamlarında salyangoz işaretiyle karşılaşmak mümkündür. Bu durumda işaretin bulunduğu mekanın hemen yakınlarında doğal görünümlü bir kaya, bir su kuyusu veya yükseltili ya da çökük bir alan yer altına inen giriş noktasının başlangıcı olacaktır. Bunun aranması gerekir.

nadalian_spain_spiral_03salyangoz-define-işareti

Define İşaretleri ve Anlamları, Salyangoz, Kurbağa İşaretleri kategorisine gönderildi Etiketler:
One comment on “Salyangoz Define İşareti
  1. Reşoag diyor ki:

    Mehrabalar bir buyuk kayada oyma kaplunbami salangozmu benzeri isaret var çözemedim sirti kafasi kuyru var 40 st boyunda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Kategoriler

Arşiv; Tüm Konular