HOŞGELDİNİZ 06 Aralık 2016

Sıralı Oymalar

Roma dönemi mezarlık bölgesidir, mezar bölgesine giriş yaptınız yada mezarlık alanının tam ortasındasınız demektir. her oyma bir mezara işarettir bunlar genelde sülale mezarlarıdır mezarlık bölgesinde aynı sülaleden ölen her kişiye bir murç atılır  böylelikle tek bir alandan tüm mezarlar kutsanır.

Diğer görüş: Kutsama suyunun döküldüğü taştır, şifalı sular dökülen ölülere sunumlar yapılan kaya budur  bunun çevresinde bolca mezarlar olup içlerinde değerli ve değersin olanlar vardır.

Diğer: Bu işaretin olduğu kayaya çıkın tam olarak doğu ve batı tarafa bakın taş öbeği yığma gibi  yerler görürsün işte oralar  buranın büyük mezarlarıdır.

Diğer: Sıralı oyma varsa çevrede bolca orta boy yuvarlak oyma vardır bu oymaların mezarları akıntı tarafındadır, oymalara su doldurun nereden taşar toprağa düşerse o tarafta mezarı olur.

Sıralı  oymalar   en çok  mezarlık alanında görünür   batı tarafına  bakıldığında     bölgeye ait en büyük mezarı görebilirsiniz. Yine sıralı oymalar bazen   kasa işareti olduğu zamanlarda olur.  bölge kayalık alan  oyma sayısı  7  taneyse   kaya içi kasa olma ihtimali oldukça  yüksektir.   burada sabah güneşini gören yerlere  dikkat  etmeniz  gereklidir.

07sıralı oymalar

Etiketler:

Yorumlar

  1. ahmet diyor ki:

    Selam.sizden bi foto hakkında yorum yapmanızı istirham edicem.mümkünmü?

  2. Halil diyor ki:

    Bulduğum mağarada beş oyuk aynı hizada ikisi derin biri nurmal diğer ikisi ise derin değil yurumlarsanız sevirim teşekkürler

Yorum Yaz