HOŞGELDİNİZ 03 Aralık 2016

Tavşan İşareti ve Tüneller

Tavşan tünelleri kesme mermerlerle yapılır, tünelin tavanı mihrap şeklide olup tıpkı kemer şeklindedir.  genelde kavisli şekilde uzar gider tünel sonunda  kapı girişi aramayın direk odaya girilir  hazinenin tamamı oda içerisindedir.  dikkat tünel düz alanda değil tepeye doğru devam eder  kısacası tepelerin altına yapılan tüneller için geçerlidir düz alana yapılan tüneller verdiğimiz örnek dışında kalır.

Diğer: Tavşan  360 derecelik   görüş  mesafesi olan  inanılmaz derecede  algısal   yeteneğe sahiptir ,   kısacası  enerjinin  sembolü olarak bilinir,   kesin olarak  rehberdir  arazide  karşılaşacağınız  bir  tavşan  bu  bölgede  tüneller olduğunun  habercisidir,    bu  tünellerin    kaça   ayrıldığı  tavşan işareti  üzerindeki  ince  kanallarda   saklıdır.  bu  tüneller    bazen  su  yolları  bazende  kaleye  giriş çıkış için  yapılmışta  olabilir.       tavşan   yakınlarında  yuvarlak oyma   varsa  bu      tünelin sonunda  mezar olduğunu anlatır. ayağı  kesik  tavşan  tılsıma işarettir  eksik  ayağın olduğu  bölge   tılsımlı  bölgedir.

Yine  tavşan orta çağda  ise Çocuğu olmayan bir kadın tavşan kakası, misk ve safran karışımını uygularsa 4 saat ya da 4 günden sonra erkeği ile birleştiğinde hamile kaldığı inancı  vardır. 

tavşan tünel

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz