HOŞGELDİNİZ 03 Aralık 2016

Tek Para En İyi Define Dedektörü

En iyi tek para (valf ) define  dedektörü makalelerimize başlamadan önce  son yıllarda dedektör teknolojisinin diğer teknolojilere nazaran biraz arkada kaldığını belirtelim, Örnek olarak Bir cep telefonu teknolojisi ile dedektör teknolojisi arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilirim, bunun nedenlerinden biri bakkal dükkanı açar gibi dedektör üreten üreticiler olması, kalbur altında üretilen sahte dedektörleride hesaba katarsak gerçek firmaların ürettikleri dedektörleri satamayıp zarar etmesi sonrasında işçi tasarrufuna gidip ar-ge departmanlarına yeterli destek verememesi dedektör sektörüne ciddi zarar vermiştir. bu dalgadan bir çok firma nasibini almış kendisini geliştiremeyip yeni ürünlerde başarılı olamadığını görüyoruz. Bazı isim yapmış firmaların ise dedektörleri sadece marka olduğu için hala alıcı bulabiliyor oysaki bunlar yeni üretim değil önceki modeli süsleme (geliştirme) politikasıyla piyasaya sürülmüş bir önceki modelden pek farkı olmayan dedektörlerdir.  Bu  süsleme  valf dedektörlerinde  daha sık görülmektedir.  not: tek para  diye tabir ettiğimiz modeller   valf dedektörlerdir…

Yukarıdaki paragrafı şu şekilde anlaşılır hale getirelim. Bir dedektör firması ürettiği modelin üstü modele geçiş yaptığında, zorlu arazi koşullarını dikkate alarak, id eleme özelliği, mineralli zeminlerde minimum etkilenme, taşlık arazide arama yapabilme, su altında arama yapabilme, ayrım modunu geliştirme (metal ayrımı), farklı arama başlığı imkanı, farklı dil seçeneği, ses Kontrol sistemi, diğer özel ayarlar gibi farklı imkanlar veremeyip saydığım özelliklerden sadece bir kaçını ekleyip bu yeni modelimiz diye piyasaya sürülen dedektör üretiyorsa bu definecilerin ölçütlerini karşılamaz. . önceki modele sadece su altında arama yapabilir yeniliğini ekleyerek üst modele geçiş kullanıcıları aldatmaktan öte değildir. Dedektör kullanıcılarının dikkat etmesi gereken önemli hususlardan bir tanesi’de budur.

Biz defineciler  öncelikle  dedektörün mineralli zeminlerde verdiği performan, ve metal ayrım  kapasitesine  bakarız.   bu 2 özellikte  başarılıysa   geliştirilmiş  hali olarak  kabul ederiz.   mineralli zemin dediğimiz yerler yıkılmış terk edilmiş  yaşam alanları, ören yerleri gibi  toprakta her türlü  kırık dökük  obje ve  tarihi kalıntıların bol olduğu alanlardır, işte bu  tip yerlerde araştırma yaptığımız zaman dedektör   toprak ayrımında sıkıntı çeker, yerde çok fazla  tarihi kalıntı olduğu için  ayrım yapamaz ve her  şeye öter,  bizim için önemli olan budur  bu özelliği geliştirilmiş olan dedektör üst modele  gönül rahatlığıyla geçebilir  işte bu  definecilerin aradığı özelliktir.

Biz şimdi kaliteli, işe yarayan dedektörlerden bahsedelim. Önceki konularımızda belirttiğimiz  gibi iyi marka değil iyi firma anlayışı her daim ön planda olmalıdır, Bunun en güzel örneklerini nokta mühendisliğin ürettiği golden sense, velox one ve fors core tek para dedektörlerinden alabiliriz.   bazı  dünya çapındaki önemli firmaların ürettiği tek para dedektörlerini  diskalifiye  etmeyi  başaran    bu seri   şu  an   en  çok   rağbet  gören  tek para serisidir, Yine başka bir  firmanın (Makro dedektör) ürettiği makro racer  tek para dedektörüde 2015 yılına damgasını vuracak  donanıma sahip görünüyor, özellikle fiyat, hafiflik  ve ergonomi  yapısıyla,   velox one yi bile bastırdığını söyleyebiliriz.  raceri  hayata geçiren ar-ge çalışmasının daha önce CF77 dedektörü üreterek iyi performanslar aldığını’da biliyoruz.

Demek istediğimiz  gerçek köklü firma anlayışı her zaman önemlidir,  Dedektör piyasasında son yıllardaki olumsuz gelişmelerden etkilenmeyip ar-ge çalışmalarından ödün vermeden gerek mevcut olanı geliştirme gerekse yeni ürün üretmede başarı gösteren firmalar bizim kullanıcılara önerdiğimiz firmalardır. Define dedektörleri üreten diğer önemli  yerli firmalar arasında Nokta dedektör –  Makro dedektör –  eğer ithal dedektör almak isterseniz sahtelerine dikkat etmeniz gerekmektedir her zaman gerçek orijinal dedektör alabileceğiniz Türkiye’nini en büyük dedektör distribütörü depar dedektörden alabilirsiniz.

yazdığım yazılar tarafıma ait değil dünyanın önde gelen http://www.treasurenet.com/,  http://www.thunting.com/  ve  http://www.definesohbeti.com/ define forumlarında tartışılmış uzman dedektör kullanıcıları tarafından kabul edilmiş sonuçlardır.

P1010004

 

dedektör

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz