HOŞGELDİNİZ 03 Aralık 2016

Terazi Define İşareti

Terazi İşareti az görünen işaretler arasındadır, definesine ulaşmak hayli zor olan terazinin 2 yerde definesi vardır. terazinin yukarıda olan tarafında hediyesi aşağı olan tarafında gerçek definesi vardır. terazi işareti bulduğunuz yerde patika yol olup olmadığına bakılır varsa yol üzerindeki yardımcı işaretler aranır.

Başka bir kaynak: Esnaf yada tüccar gömüsü dür, Gömü değerlidir Her iki kefesi eşit değildir, gömü kefesinin ağır olan kefenin bulunduğu taraftadır.Kefeler eşit gibi görünse dikkat edilecek nokta terazinin ibresi(dili) size fikir kazandırır. Dil hangi tarafa meyilli ise o tarafta araştırma yap.
Başka bir kaynak daha: Terazi şeklinde yol kenarlarında define işaretleri görmek mümkündür. Bu tür işaretler gömü yerine uzak ilk başlangıç ve kılavuz işaretlerdir. Bu işaretlerin yapılmasındaki maksat yol boyu gidildiğinde karşımıza çıkacak ilk köprüye ve çevresine dikkat etmemiz gerektiği yöndedir. Terazi işareti birebir gömüye götüren bir işaret olmayıp, çalışma alanlarına, gömüye götürecek işaretlerin bulunduğu köprü ve mevkiine götüren işaretlerdir.

terazi-define-işareti

Yorumlar

  1. sondor diyor ki:

    Kopru basinda motifli cicek arka tarafinda cizilmis terazi altin cicek resmi cizilmis yardimci olurmusun

Yorum Yaz