HOŞGELDİNİZ 04 Aralık 2016

Tılsımlı Balık İşaretleri

Define İşareti – Tılsımlı Balık İşaretleri

Yüzlerce yıl Hıristiyan dininin sembolü olan balık tılsımı, haçın kabul görmesinden sonra bu itibarını yitirerek yerini haça bırakmıştı. Bir dönem yılandan sonraki en yaygın tılsım olarak kullanılan balık ilerleyen dönemde som altın gömülerinde define işareti olarak kullanılmaya başladı, her ne kadar define işaret-ide olsa bu mutlaka tılsımlı define anlamı taşımaktadır, balık gömüleri her zaman suya yakın olarak saklanmış olup en sık rastlanan  göl yada dere kenarlarıdır.  balığın malını almayı öyle kolay sanmayın işin ehli din adamları tarafından tılsımlanmıştır:  malı almak için işin ehli hocalardan destek almalısınız aksi halde boşa kürek atarsınız.

Diğer görüş: Balık yüzyıllar boyunca cinsel bir sembol olarak ve Büyük Tanrıçanın üreme organlarını temsil eden bir simge olarak görüldü ve bu şekilde tasvir edildi. Eski çağlarda böyle bilinen balık, Hıristiyan olmayan ülkelerde hala kısırlığa ve cinselliğe yardımcı bir tılsım olarak kullanılmaktadır. bu durum hırıstiyan olan ülkeler için geçerli değildir.

Kimileri balık tılsımları için ” şeytandan korumasa bile taşıyanı cinsel yönden zevk alarak yaşamasını sağlayacak bir tılsımdır.” derler. cinsel gücü arttırdığına inanılan balık iktidarsızlığa çare olarak kullanılır.

Günümüzde bile Balık tılsımları, Kuzey Afrika ülkelerinin bir kısmında şans getirmeleri ve cinleri, kötü ruhları uzaklaştırsın diye dükkan önlerine asılırlar..

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi hac ve balık beraber tasvir edilmiş. bu görünen lahitin kesinlikle en güçlü din adamları tarafından tılsımlandığına işarettir.

tcscky05

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz