HOŞGELDİNİZ 05 Aralık 2016

Üçgen Define İşareti

1-İlk bakılması gereken üçgenin uzun tarafıdır, burada giriş aranır üçgenin gömüsü oda içindedir genelde ayakta girilebilen oda türlerinden olur. Çoğu zaman mezarı verir.

2- Üçgen yunan alfabesinin 4. harfi deltadır  sayısal değeri 4 tür  zemine paralel duran taşları dikkate alın  bu taş zemin taşı gibidir  bunun altında mezar vardır.

3-Üçgen oyma ise kesin mezardır; kanallarla üçgen oluşturulmuş ortası kabartma ise bu mağara türü mahseni verebilir. çok uzak olmamak kaydıyla yamaçlarda giriş aranmalıdır.

4- işaret yunanlılar tarafından yapılmışsa bu bize deltayı anımsatır çatallara dikkat edilmelidir, çatal yapan bölgelerde yığma olup olmadığına bakılır. Düz geniş kayanın üzerindeyse kayada kanal aranır kanal takip edilir aynı kayanın düz alnına inilip kaya mezar var’mı kontrol edilir.
5-Üçgen işareti malın kapalı bir mekanda olduğunu anlatır. Zor bir gömüdür. Eğer üçgenin dar olan bir açısı varsa onun istikametinde araştırma yapılır. Değilse çevrede farklı yapılar aranmalı veya yardımcı işaretlere başvurulmalıdır..
6-Küçük üçgenlerin bulunduğu kayada üçgenin 50 cm çapı çok iyi incelenir horasanlı bölge varmı bakılır var ise orada hediyesi mevcuttur. bu çözülmüş bir işarettir.

7-Üçgen işareti geçmiş uygarlıklarda üçgenin kendisi’de giriş kapısı olarak kullanılmıştır
8- üçgen varsa çatal yapan yerlerdeki yığmalara dikkat edeceksin. altında oda olur.

9- işaret haç yada başka bir işaretler eşleştirilerek resmedilmiş ise bu erkek yada bayan gömüsü olduğunu anlatır   özellikle uzun tarafı yukarı bakan üçgenler erkeklere özgü işaret iken aşağı bakanı kadınlara özgü işarettir  zihniyet eşyası ile yüklü odadan bahsetmektedir.

Oyma-üçgen

üçgen-işareti

Yorumlar

 1. emin diyor ki:

  İyi çalışmalar, dostum yerde bi kaya üzerinde yaklaşık 10 cmlik kabartma bi haç, haçın bi kaç cm önünde 5-6 cmlik kabartma bi üçgen var..bu kaya bi gül ağacının yaklaşık 50 cm altından çıktı..yardımcı olabilir misin?!

 2. ortak72 diyor ki:

  merdiven.merdivenin sağında U şeklinde dik kare oyma. onunda sağında oyulmuş üçgen işareti. üçgenin sağında da üçgene benzer murç izleri murç izlere bitişiğinde 1santim derinliğinde 3 kare oyma var.murç izleri u ve 1 şekli ortaya koymuş gibiydi. bu işaretler hemen iki dere birleşimin de 5 metre aralıktadırlar. çözebilecek varmı?

 3. Muhammed diyor ki:

  Arkadslar maddi durumum yok isaret bende cok anlayan yok yardimci olursaniz cok iyi olur bende iki ucken var biri buyuk biri kucuk

 4. Muhammed diyor ki:

  Kapak isareti war hancer isareti war ordek we yumurtalari war haywan basi war cok war mumkunse telefondan fotoraf gonderirim

  1. martin diyor ki:

   görüşellm

  2. sahin diyor ki:

   Muhammet kardeş sanada yardımcı olabilirim

 5. adem diyor ki:

  ikiz kenar uçgen var arkadaşlar 3metre 3metre 1.80 cm 3 metre olanbir kenarında kanalvar anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz

 6. muhammed diyor ki:

  başakn bizim orda eski kalede war

 7. Burhan diyor ki:

  Selamunaleykum sitenizi bilgilendirici buluyorum, emeğiniz için çok teşekkürler, size özelden ulaşıp bilgi almak mümkün mü acaba?

 8. bayram diyor ki:

  elimde 11 basamaklı bir merdiven ve üzerinde kabartma üçgen işareti var birisi yorumlayabilir mi ? ve merdivenin etrafında gene merdivenler var

 9. ibrahim diyor ki:

  slm bendede bi ücgen işareti var üçgenin dik kısmında yuvarlak bi oyma sağ alt kısmındaki uçta bi oyma sol kısımda oyma yok bu üçgen düz yere paralel bi kayanın üzerinde oyuk bi şekildedir yardımcı olursanız sevinirim

 10. ibrahim diyor ki:

  arkadaşlar kalpli üçgen içinde haç resmi ve hemen yanında başka bi haç resmi var yandaki haçın altı oyuk çukur şekilde isteyene resim tabailirim bunun açıklaması ne

Yorum Yaz