HOŞGELDİNİZ 07 Aralık 2016

V Define İşareti

3 geometrik-sel işaretlerden biridir defineciliğin en kapsamlı işaretidir hem gömünün habercisi hemde yön ve mesafe vererek her anlamda kullanılmıştır hemen önünü verdiği gibi dere çatalında verebilir  ters v işaret ile düz olanların anlamları değişebilir ters olanlar v işareti değil ok işaretidir kısacası her şekle giren çözülmesi en zor olan işaretimiz kesinlikle v işaretidir.

Görüşler: V beş anlamındadır. V nin sivri ucu istikametinde 5 adım atılarak gelinen nokta araştırılır. V işaretinin açık uçlarının arası ölçülür. ölçülen her cm 1 adım olarak V nin sivri ucu istikameti araştırılır. yada uzun kanadı ölçülür uzun tarafa gidilir,  eğer yanında karışık kanal varsa bu tılsımlı mezar işaretidir.

Diğer görüşler: V işareti geometrik bir işaret olup, hem yön ve hem mesafeyi verir. V işaretinin de U işaretinde olduğu gibi kamufle edilebilme özelliği çok fazladır. V işaretinin çözümü açı istikametinde malın ya da 2. mala en yakın işaretin bulunmasında kılavuz işarettir. V işareti ayrıca Volcan Voyvoda’nın isim baş harfi olmasından da ayrı bir özellik kazanır. Gömüler genelde tabii işarete sahip alanlarda sert zeminlerde defnedilmişlerdir. Bunlara örnek dere çatakları, dere kıvrımları ilk sırada yer alır. Ayrıca doruk tepelerde ve çok namlı kılavuz taşlarına da sahip Bağdat yolu ya da bağlantı kanı yollarına defnedilmişlerdir. Dere kenarlarında ya da çataklarındaki parayı en iyi V işareti şifreler.
öyle ki; V işareti bazen karşımıza Y şeklinde çıkmaktadır. Bu 2 derenin birleşerek akmasının haritası olduğu gibi dere çatağındaki gömüyü de şifrelemektedir. Bazen Y şeklinde olan işaret karşımıza köpek, tavşan ya da keçi tırnak izleri dediğimiz noktalanmış şekliyle çıkmaktadır. Noktaların arası tebeşirle birleştirildiğinde Y şekli çıkmaktadır. V işareti bazen karşımıza canlı figürlerde bacak duruşu, gaga, kuyruk şeklinde de çıkmaktadır. Örneğin çatal dilli yılan, V şeklinde balık ve yılan kuyruğu, kartal, tavuk gagası birer V yapmaktadır. İnsanlarda kol duruşu, bacak duruşu V yapar. Parası genelde mağara, mahsen olup bol miktardadır. Büyük çoğunlukla U ve V işaretleri ve O işareti oyma işaretlerdir. Ama istisnaları vardır. Bazen kabartma olmaktadır. Kabartma olması şifreyi değiştirmemekte sadece aşağıda ayrıntılı olarak anlatacağım ama arazi ve para ile işaret arasındaki seviyeyi belirlemekte olup, son derece şeytanice şifrelenmiştir. V işaretleri bazen karşımıza ok, mızrak bazende dikdörtgenin içinde çıkmaktadır. Bu hususlar sitemizde işaret bazında tek tek açıklanacak olup şu ana kadar yazdıklarım genel prensipleridir. Mutlaka işaretin çözülebilmesi için bilinmesi gereken hususlardır.

v işaretiv define işareti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz